Board Games & Magic the Gathering
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Propuneri, sugestii si nemultumiri legate de Club

+2
Minael
Daquinus
6 participanți

In jos

Propuneri, sugestii si nemultumiri legate de Club Empty Propuneri, sugestii si nemultumiri legate de Club

Mesaj  Daquinus Joi 22 Ian 2015, 10:55




Cum in ultimul timp prezenta la sesiunile de joc a fost foarte scazuta sau in unele zile chiar inexistenta, m-am gandit ca nu ar strica sa dezbatem un pic subiectul, sa vedem care sunt problemele si mai ales ce putem face pentru a le rezolva.
Sper ca toti cei interesati de jocuri sa isi expuna cu sinceritate punctul de vedere si sa revitalizam Clubul.
Am sa incep eu cu prezentarea catorva posibile probleme:
1. Locatia - spatiul in care incercam sa tinem sesiunile este poate nepotrivit din punct de vedere al amenajarilor.
2. Jocurile disponibile - e posibil sa nu se ridice la nivelul dorit sau sa nu fie atragatoare pentru cei care ar vrea sa petreaca o seara de jocuri.
3. Lipsa timpului si a motivatiei - poate lipsa timpului liber si motivatia necesara pentru a petrece o seara de boardgames/cardgames

Toate aceste "probleme" precum si altele care sper sa le semnalati se pot rezolva daca exista dorinta de a juca.
O zi frumoasa tuturor.

Cu simpatie si respect, Cosmin
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Propuneri, sugestii si nemultumiri legate de Club Empty Re: Propuneri, sugestii si nemultumiri legate de Club

Mesaj  Minael Joi 22 Ian 2015, 15:38

Eu nu am bai cu locatia. Pt mtg mai ales. As juca si la cofetarie.stii bine motivele de absenta de la mtg. Cu board games...cand e vremea buna sunt activitati gen sport ca POATE ajung sa mai intru in haine pt oameni. A renunta 2 zile nu e cum.
In rest...pt alte cunostiinte ale mele e lipsa de interes. Sunt de genu "wow fain. As veni si eu". Si atat ca nha e mai funny la pitipongeala.
Minael
Minael
Guardian

Mesaje : 89
Data de inscriere : 14/01/2013
Localizare : Arad

Sus In jos

Propuneri, sugestii si nemultumiri legate de Club Empty Re: Propuneri, sugestii si nemultumiri legate de Club

Mesaj  daniel M Joi 22 Ian 2015, 17:18

Din pacate ai dreptate si e nevoie sa punem degetul pe rana , in sensul ca se observa ca nu ne-am mai strans de destula vreme.. Sa ma refer la punctele aduse de tine in discutie:

1. Locatia e mai mult decat suficienta si potrivita pentru cati ne strangem noi; asadar locatia nu are nicio problema. Nici nu mi-ar placea si nu m-as putea concentra in vreo cafenea, asa ca locatia nici nu intra in discutie.
2. Nu cred ca jocurile sunt motivul; si tu ai o colectie din ce in ce mai vasta, iar eu am de asemenea o colectie serioasa; in afara de mine,tu si Tavi, nu exista un interes atat de mare pt bgames; ci doar jucatori carora le place sa joace.
3. Aici probabil ca e problema; eu am fost mult mai prezent la sesiunile de joc in perioada cat eram la Satu Mare...asta e paradoxul... din pacate am avut o perioada in care mi-am concentrat atentia inspre alte lucruri; dar dorinta de a juca si invata jocuri noi este foarte prezenta. Problema e ca in weekend imi cam programez alte activitati; cred ca joia este in continuare potrivita pentru sesiuni; dar bineinteles ca daca balanta inclina inspre sambata, sambata trebuie sa fie.
Hai sa facem pe saptamana viitoare o sesiune, sa spargem gheata; numai in timpul saptamanii as putea, deoarece in weekend voi fi plecat.
Ca sa nu mai zic ce dor imi este sa joc un wargame...sau lord of the rings... si faptul ca am destule nejucate..
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Propuneri, sugestii si nemultumiri legate de Club Empty Re: Propuneri, sugestii si nemultumiri legate de Club

Mesaj  Daquinus Joi 22 Ian 2015, 22:55

Sfarsitul anului trecut a fost foarte incarcat si pentru mine, am lasat, din pacate, sa se astearna praful pe boardgames. Nu am reusit sa organizam nici macar aniverasrea Clubului. Cred ca v-a trebui sa acceptam cruntul adevar: Aradul e un oras mic si cu putini jucatori pasionati. Asa putini cat suntem sper sa reusim sa reaprindem flacara distractiei atat la sesiunile de boargames cat si pentru cardgames.
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Propuneri, sugestii si nemultumiri legate de Club Empty dwad

Mesaj  MartaFoi Sam 24 Ian 2015, 19:07

Locatia nu este o problema si jocurile care se pot juca sunt multe si bune.
Eu nu pot ajunge la serile de Bord Games pentru ca vineri sau in weekend nu sunt in Arad. Acelasi lucru valabil si pentru Magic.
MartaFoi
MartaFoi
Disciple of games

Mesaje : 38
Data de inscriere : 29/10/2013

Sus In jos

Propuneri, sugestii si nemultumiri legate de Club Empty Re: Propuneri, sugestii si nemultumiri legate de Club

Mesaj  tyco Dum 01 Feb 2015, 15:25

Eu din pacate lucrez foarte mult schimbul 2, la ora 11 scap de la servici. Deci nu prea ramane numai sambata si duminica liber de joc, se aduna praful pe jocurile mele deja Sad Si nici achizitii nu am mai reusit sa fac, am avut mici probleme financiare.
Asta e, timpul e o problema majora din pacate si nu prea exista interes...dupa cum am spus si la topicul dedicat, saptamana asta o fi mai lejer, asa ca alegeti ceva jocuri din colectia mea si hai sa jucam ceva...daca vreti.
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

Propuneri, sugestii si nemultumiri legate de Club Empty Re: Propuneri, sugestii si nemultumiri legate de Club

Mesaj  Darkilian Mier 04 Feb 2015, 17:05

Bine v-am regasit!!

1. Locatia si spatiul care ni-l pui la dispozitie sunt foarte bune.

2.Jocurile sunt indeajuns, pentru mine de exemplu sunt cateva care eu inca nu am apucat sa incerc.

3. Timpul, bata-l vina! Eu , de exemplu, am fost foarte ocupat cu facultatea, mai ales ultimele luni m-am pregatit incetul cu incetul pentru sesiune (care imediat o termin). Lucrari de facut, proiecte de scris etc. Sambata asta daca organizam vin eu si Alin si Sorin. Ne readunam noi, am incredere! Wink

P.S.: Cosmin, nu am uitat de dragonul tau verde, doar ca nu mi-am mai gasit timp sa mai lucrez la el. Nu mai are mult si va fi gata.
Darkilian
Darkilian
Paladine

Mesaje : 112
Data de inscriere : 08/07/2013
Varsta : 31
Localizare : Arad

http://darkilianraven.deviantart.com/

Sus In jos

Propuneri, sugestii si nemultumiri legate de Club Empty Re: Propuneri, sugestii si nemultumiri legate de Club

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum