Board Games & Magic the Gathering
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Board games session(Februarie 1, 2014)

4 participanți

In jos

 Board games session(Februarie 1, 2014) Empty Board games session(Februarie 1, 2014)

Mesaj  Daquinus Joi 30 Ian 2014, 13:47

 Board games session(Februarie 1, 2014) Knight10


Status: Registration open
Locatie: Iustin Marsieu Nr.28
Ora: 18.00 - 00.00
Scopul: Gaming session
Locuri: 8+

Jocuri propuse:

1. 7 Wonders  
2. Glory to Rome  
3. Smallworld  
4. Eclipse  


INSCRISI:
1. Diana
2. Daniel
3. Carina
4. Ali
5. Rusu
6. Bogdan
7. Iulian
8. Octavian
9.
10.

Va fi o sesiune de gaming pentru "7 Wonders", "Glory to Rome", "Eclipse" si "Smallworld". Sesiunea se va incheia in jurul orei 00.00.
Pe langa cele 4 jocuri anuntate se mai pot juca celalalte jocuri aflate permanent la Club Lista este aici
Va rog sa va anuntati prezenta pana sambata ora 16.00 cel tarziu.
Va multumesc si va asteptam.

Cu simpatie si respect, Cosmin


Ultima editare efectuata de catre Daquinus in Joi 06 Feb 2014, 21:48, editata de 4 ori
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

 Board games session(Februarie 1, 2014) Empty Re: Board games session(Februarie 1, 2014)

Mesaj  dianadya Joi 30 Ian 2014, 16:13

Am mai jucat doar Glory to rome dar banuiesc ca si celalalte jocuri sunt interesante. As vrea sa joc Smallworld si 7 Wonders. Daca o sa avem timp putem incerca si o partide de Kingsburg.
dianadya
dianadya
Game Master of the year
Game Master of the year

Mesaje : 124
Data de inscriere : 08/01/2013
Varsta : 48
Localizare : Arad

Sus In jos

 Board games session(Februarie 1, 2014) Empty Re: Board games session(Februarie 1, 2014)

Mesaj  daniel M Joi 30 Ian 2014, 19:59

O sa aduc asadar 7 Wonders, Small World, GtR si REX; ar fi bine sa avem si Kingsburg Smile. O sa venim vreo 6 la jocuri (eu,Cari,Ali,Rusu,Iulian,Bogdan Ban)
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

 Board games session(Februarie 1, 2014) Empty Re: Board games session(Februarie 1, 2014)

Mesaj  tyco Vin 31 Ian 2014, 01:13

Fiind asa de multi, vin si eu cu elder signs, care are 16 caractere, deci teoretic pot juca 16 persoane, desi ei zic intre 1 si 8. Desi iti vine tura mai greu, fiind joc cooperative spun din experienta ca traiesti tura la fiecare jucator, si te implici in joc, cautand impreuna cea mai buna strategie sa castigi.
Toate cele bune!
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

 Board games session(Februarie 1, 2014) Empty Re: Board games session(Februarie 1, 2014)

Mesaj  Daquinus Vin 31 Ian 2014, 09:44

Sper sa ajung si eu dupa ora zece jumate si sa apuc sa joc ceva. Multa distractie va doresc.

Cu simpatie si respect, Cosmin
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

 Board games session(Februarie 1, 2014) Empty Re: Board games session(Februarie 1, 2014)

Mesaj  tyco Sam 01 Feb 2014, 15:45

Eu o sa ajung pe la 7-8 numai.
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

 Board games session(Februarie 1, 2014) Empty Re: Board games session(Februarie 1, 2014)

Mesaj  tyco Dum 02 Feb 2014, 11:47

A fost o seara scurta dar interesanta...tot board games is baza, si ma distantez tot mai mult de card games...imi place sa vad tabla mare si colorata de joc, altfel arata, cu miniaturi si constructii si artwork fain. E prea haotic la card games ca toata informatia e impreastiata intr-un spatiu mic, dar asta e chestie de gust banuiesc, de aceea, desi arata interesant, nu m-a prea atras 7 wonders.
In schimb smallworld e un joc interesant, cu o rejucabilitate mare datorita combinatiilor dintre rase si abilitati, si care se termina destul de rapid. Arata foarte bine si e usor de invatat, e un mare candidat la o viitoare achizitie Smile
Si pentru ca am fost intrebat de ce imi place totusi elder signs, e pentru ca imi plac jocurile cu zaruri si cu noroc in ele, dar si universul si ideea jocului. In plus sunt mare fan a jocurilor de tip cooperativ. Am mai bagat 2 ture de elder signs dupa ce lumea a plecat si am castigat fara probleme, am batut inclusiv capra neagra Smile) Acesta e un joc la care un numar mare de jucatori nu e benefic, doar daca lumea stie ce face Smile
O seara interesanta, din pacate putin cam scurta...poate saptamana ce urmeaza o fi mai lunga.
Toate cele bune!
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

 Board games session(Februarie 1, 2014) Empty Re: Board games session(Februarie 1, 2014)

Mesaj  daniel M Dum 02 Feb 2014, 12:17

De obicei la cooperative, daca sunt multi jucatori, se inmultesc evenimentele negative si alte lucruri care se tot aduna de la tura la tura si il fac foarte greu de batut; asa a fost si aseara Smile
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

 Board games session(Februarie 1, 2014) Empty Re: Board games session(Februarie 1, 2014)

Mesaj  Daquinus Lun 03 Feb 2014, 10:22

Cu toate ca nu am reusit sa joc "7 Wonders" am inteles de la Diana ca e foarte interesant. Am jucat in schimb "Elder Signs" impreuna cu Tavi si in ambele partide am reusit sa invingem. "Elder Signs" e un joc din ce in ce mai apreciat de mine si cred ca am sa il trec pe lista de achizitii. E sigur ca in 4-6 jucatori ar fi foarte interesant si mai ales mai greu, sper ca la o viitoare sesiune sa reusim sa jucam mai multi.
Am apucat sa vad cum arata "Smallworld" dar nu am prins mare lucru si nu imi pot face o idee despre joc asa ca astept sa il joc la o viitoare sesiune.
O zi frumoasa tuturor.

Cu simpatie si respect, Cosmin
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

 Board games session(Februarie 1, 2014) Empty Re: Board games session(Februarie 1, 2014)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum