Board Games & Magic the Gathering
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Board games session(Februarie 16, 2013)

4 participanți

In jos

Board games session(Februarie 16, 2013) Empty Board games session(Februarie 16, 2013)

Mesaj  Daquinus Joi 14 Feb 2013, 00:04

Board games session(Februarie 16, 2013) Cleopa10Board games session(Februarie 16, 2013) Chicag10Board games session(Februarie 16, 2013) Cyvass10

Status: Registration open
Locatie: Iustin Marsieu Nr.28
Ora: 16.00 - 00.00
Scopul: Gaming & Training session
Locuri: 8

Jocuri propuse:

1. Cleopatra and the Society of Architects
2. Chicago Express
3. Cyvasse & Carnival

INSCRISI:

1. Octavian(tyco)
2. Cosmin(Daquinus)
3. Sergiu(looperonline)
4. Roby(Ro.bertmuth)
5.
6.
7.
8.
+

Va fi o sesiune de training pentru "Cleopatra and the Society of Architects "si gaming pentru "Chicago Express". De asemenea se vor incerca "Cyvasse" si "Carnival". Sesiunea se va incheia in jurul orei 00.00.
Pe langa jocurile anuntate se mai pot juca celalalte jocuri aflate permanent la Club. Lista este aici
Va rog sa va anuntati prezenta pana sambata ora 14.00 cel tarziu.
Va multumesc si va asteptam.

Cu simpatie si respect, Cosmin


Ultima editare efectuata de catre Daquinus in Dum 17 Feb 2013, 13:57, editata de 4 ori
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Board games session(Februarie 16, 2013) Empty Re: Board games session(Februarie 16, 2013)

Mesaj  tyco Joi 14 Feb 2013, 01:47

Eu deabia astept sa testez Cleopatra...deci i'm in Smile
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

Board games session(Februarie 16, 2013) Empty Re: Board games session(Februarie 16, 2013)

Mesaj  looperonline Vin 15 Feb 2013, 23:33

Va salut...


Treceti-ma pe condica...I`m coming....vorbesc cu Bea sa vad daca se implica si ea...Eu sigur vin. Am niste cursuri maine ce dureaza mult dar in principiu pe ora 16 o sa fiu liber.

Ne auzim.

looperonline
Disciple of games

Mesaje : 41
Data de inscriere : 24/11/2012

Sus In jos

Board games session(Februarie 16, 2013) Empty Re: Board games session(Februarie 16, 2013)

Mesaj  tyco Dum 17 Feb 2013, 02:53

Ca de obicei hai sa fiu iarasi primul care scrie impresiile de la intalnire, pe scurt...
Am ajuns pe la 4, am discutat daca sa incepem o tura de cyvasse sau nu si am hotarat cu Cosmin ca mai bine incercam un magic pana sosesc restu. Nu am apucat pentru ca a si sosit Robi si imediat dupa, Sergiu. Ne-am apucat imediat de Cleopatra, un joc care mie personal chiar mi-a placut si ma bucur de achizitie, si am sa il propus si pentru saptamana viitoare.
Board games session(Februarie 16, 2013) Img_2636
Board games session(Februarie 16, 2013) Img_2637
Board games session(Februarie 16, 2013) Img_2638
Board games session(Februarie 16, 2013) Img_2639
Board games session(Februarie 16, 2013) Img_2640
Board games session(Februarie 16, 2013) Img_2641
Dupa un meci incendiar, am zis, fiind si Robi fan a GoT sa trecem la o tura scurta. O partida interesanta, cu un deznodamant frumos, fiind prima oara cand am terminat jocul inainte de cele 10 ture. Felicitari Cosmin cu Greyjoy!
Board games session(Februarie 16, 2013) Img_2642
Board games session(Februarie 16, 2013) Img_2643
Board games session(Februarie 16, 2013) Img_2644
Board games session(Februarie 16, 2013) Img_2645
Dupa am testat si Carnival, Care a fost resultatul sincer nu stiu sa va spun, pentru ca a fost destul de...haois jocul, ca sa zic asa. Sergiu a castigat, felicitari!
Board games session(Februarie 16, 2013) Img_2646
Dupa am hotarat de comun acord ca e prea tarziu si ca sa terminam mai repede, sa dam o partida de magic, cu Sergiu ca spectator....Mare greseala!
Board games session(Februarie 16, 2013) Img_2647
Dupa ceva vreme Sergiu ne-a parasit si eu cu Cosmin si Robi am continuat sa jucam magic. Sunt multumit de deck-ul meu, cu cateva modificari cred ca o sa iasa ceva puternic de tot!
Ca de obicei, la orice partida in 3, Cosmin a iesit primul, eu cu Robi ne-am duelat intr-un final si de ambele dati, el a iesit victorios, datorita noului lui deck de rosu/negru. Felicitari!
Board games session(Februarie 16, 2013) Img_2648
Inainte de a pleca am discutat cateva chestii legate de magic, care am sa le pun imediat in alt topic ca deja devag de la subiect!
In concluzie, o seara frumoasa, ca de obicei, deabia astept sa vina saptamana viitoare! Pana vineri promit ca am sa lucrez la deck-ul meu si tare am impresia ca migrez de la alb negru la alb verde, sa vedem ce se intampla! E pacat ca nu am cu cine testa deck-urile, insa saptaman e lunga, eu sunt liber, daca cineva e dornic pana vineri de o partida de magic, asa de testat deck-uri, sa ma anunte!
Toate cele bune!
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

Board games session(Februarie 16, 2013) Empty Re: Board games session(Februarie 16, 2013)

Mesaj  Daquinus Dum 17 Feb 2013, 14:50

Cum timpul nu mi-a permis sa postez o relatare a celor intamplate sambata am profitat de postarea lui Octavian si am editat un pic textul adugand cele cateva poze.
Relatarea lui Octavian acopera foarte bine evenimentul si nu mai era necesar sa repet si eu. In cazul in care voi avea timp voi reveni cu o scurta relatare.

Cu multa simpatie si respect, Cosmin


Ultima editare efectuata de catre Daquinus in Dum 17 Feb 2013, 22:14, editata de 1 ori
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Board games session(Februarie 16, 2013) Empty Re: Board games session(Februarie 16, 2013)

Mesaj  daniel M Dum 17 Feb 2013, 19:11

Frumos, abia astept sa incerc si eu Cleopatra; alte impresii? Eu acum am ajuns, a fost super, o sa revin cu o relatare detaliata si cu multe poze despre intalnirea de la Sibiu!
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Board games session(Februarie 16, 2013) Empty Re: Board games session(Februarie 16, 2013)

Mesaj  looperonline Dum 17 Feb 2013, 19:35

Deci cum era bancul ala cu Pishta si fazanul? Smile)))) Deci trebuie sa il auzi si tu Dani.

De CLEOPATRA pot sa zic ca foarte fain jocul, mai ales ca implica si cutia jocului....Si bineinteles mai ales ca am castigat primul joc. Gameplay-ul este destul de simplu dar asta nu il face plictisitor.
Am jucat si un joc cu carti home made by Tyco...Chiar mi s-a parut o partida amuzanta, am ras ca si spartii Smile)...cred ca si de la oboseala dar oricum a fost foarte fain. Si nu zic doar ca am castigat....
Oricum GOT a fost crema...

Sper sa pot ajunge la sesiunea urmatoare. Pregatesc un banc oricum....

looperonline
Disciple of games

Mesaje : 41
Data de inscriere : 24/11/2012

Sus In jos

Board games session(Februarie 16, 2013) Empty Re: Board games session(Februarie 16, 2013)

Mesaj  daniel M Dum 17 Feb 2013, 19:39

Sa nu-l uitati pana data viitoare Smile)
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Board games session(Februarie 16, 2013) Empty Re: Board games session(Februarie 16, 2013)

Mesaj  Daquinus Lun 18 Feb 2013, 12:08

Cum spuneau Sergiu si Octavian, a fost o sesiune foarte distractiva si chiar nu am mai ras de mult atata. Octavian a fost desigur "sarea si piperul" acestei sesiuni. Asa cum a relatat si el am inceput cu jocul nou achizitionat, "Cleopatra", joc foarte asemanator pana la un anumit punct cu "Glory to Rome" dar cu un plus dat de minunatele statuete si miniaturi. Din pacate am fost cel mai "corupt" jucator si la sfarsitul jocului am fost omorat, dar asta nu a contat si astept urmatoarea partida cu gandul ca de data asta sa fiu incoruptibil. Very Happy
De la "Cleopatra" am trecut la "A Game of Thrones", cu toate ca nu era in plan, dar cred ca nu i-a parut nimanui rau. Nu m-au lasat sa joc cu preferatii mei, adica cu Stark, si acest fapt a dus la o noua victorie cu casa Greyjoy. S-a inregistrat cu aceasta ocazie si prima victorie inainte de a 10-a tura a jocului. Partida a fost plina de momente savuroase, cei doi aliati: Octavian si Roby avand momentele lor pline de incurcaturi distractive. La viitoarea partida de AGoT sper sa ma lasati sa joc cu Stark. Very Happy
Din moment ce Octavian il tot purta dupa el, am decis sa incercam si jocul propus de el, "Carnival". Bineinteles regulamentul prezentat de Tavi a fost un deliciu si noi toti am fost mai atenti la Tavi si nu la regulament. Jocul a fost captivant si cel care a fost cel mai aproape de Tavi a avut si castig de cauza. Felicitari Sergiu pentru victorie.
La finalul sesiuni cum eram incalziti si nu vroia nimeni sa plece spre casa am trecut la "Magic" in trei. Ca de obicei eu am parasit primul partida lasand pe mai tinerii mei colegi sa se dueleze in spelluri. Roby a dovedit inca o data ca un deck de red bine format poate "arde" tot castigand jocurile. Felicitari inca o data Roby si astept revansa.
Cum pozele le-am postat in relatarea lui Tavi eu ma opresc aici cu toate ca ar mai fi multe de spus.
Dar m-am razgandit, puteti sa va pastrati fazanul. Very Happy Very Happy Very Happy

Cu simpatie si respect, Cosmin
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Board games session(Februarie 16, 2013) Empty Re: Board games session(Februarie 16, 2013)

Mesaj  tyco Lun 18 Feb 2013, 12:28

Sa punem si clasamentul sesiunii:

Cleopatra and the society of architects(training):
1. Sergiu - looperonline
2. Tavi - Tyco
3. Robi - Ro.bertmuth
4. Cosmin - Daquinus

A game of thrones
1. Cosmin - Daquinus - Greyjoy
2. Tavi - Tyco - Baratheon
3. Robi - Ro.bertmuth - Lannister
4. Sergiu - Looperonline - Stark

Carnival(training):
1. Sergiu - looperonline
2. Tavi - Tyco
2. Robi - Ro.bertmuth
2. Cosmin - Daquinus

MtG:
1. Robi - Ro.bertmuth
2. Tavi - tyco
3. Cosmin - Daquinus

Am modificat la AGoT clasamentul. Roby a terminat pe 3 si Sergiu pe 4.
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

Board games session(Februarie 16, 2013) Empty Re: Board games session(Februarie 16, 2013)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum