Board Games & Magic the Gathering
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Intalnire nationala fbg.ro Sighisoara 3-6 octombrie

3 participanți

In jos

Intalnire nationala fbg.ro Sighisoara 3-6 octombrie Empty Intalnire nationala fbg.ro Sighisoara 3-6 octombrie

Mesaj  daniel M Mier 11 Sept 2013, 18:29

Dupa succesul inregistrat la Sibiu, se pregateste o noua intalnire nationala, de aceasta data la Sighisoara ,in perioada 3-6 octombrie; pentru cei interesati, linkul cu discutii si unde se anunta lumea:


http://forumboardgames.ro/viewtopic.php?f=80&t=3723

Eu o sa merg sigur,de joi; ar fi frumos daca si Aradul s-ar prezenta cu cativa oameni Smile
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Intalnire nationala fbg.ro Sighisoara 3-6 octombrie Empty Re: Intalnire nationala fbg.ro Sighisoara 3-6 octombrie

Mesaj  tyco Mier 11 Sept 2013, 22:56

Eu as venii, nu am fost niciodata in Sibiu si mi-ar placea sa il vizitez... as avea destule fonduri cat sa dau pe cazare,masa si transport(cu conditia sa mai fie cineva sa impartim camera, ca nu am bani de camera single)
Problema e cu lucrul. Nu prea pot inca lua Vineri liber, asa ca plec vineri seara, daca e ceva tren....si Luni trebuie sa fiu inapoi(pot sa ma bag pe schimbu 2, insa oricum luni tre sa fiu back). Incerc sa rezolv cu lucru, si pot sa fortez o recuperare, insa...mai e cineva de prin Arad dispus la un drum, sa nu merg singur!
Toate cele bune!
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

Intalnire nationala fbg.ro Sighisoara 3-6 octombrie Empty Re: Intalnire nationala fbg.ro Sighisoara 3-6 octombrie

Mesaj  daniel M Mier 09 Oct 2013, 22:27

Poze de la intalnirea nationala din Sighisoara: http://www.boardgames-blog.ro/board-games/cum-a-fost-la-intalnirea-nationala-forumboardgames-ro-de-la-sighisoara-3-6-octombrie-2013/
A fost o intalnire foarte frumoasa, ca de obicei, cu multa voie buna, veselie si jocuri cat cuprinde; cu toate ca nu am apucat sa joc multe dintre jocurile pe care intentionam sa le joc, am bifat titluri precum: Brass, Andean Abyss, Battle line, Long shot, Bluff, Kakerlaken poker,Ad Astra, Suburbia, Black Stories, 1812: The invasion of Canada si Eight minute empire, iar in a treia seara, am jucat si un Cube Draft de Magic, unde am iesit pe locul 2 , pierzand cu 2-1 in cel de-al treilea meci ( a contat enorm de mult faptul ca am inceput cu un singur land si altul n-a mai venit... ) ;
sper ca pe viitor sa veniti si voi pentru ca merita pe deplin.

*ca o steluta, tocmai am aflat ca am castigat un joc de la publisherul Pegasus Spiele pentru ca am participat la un concurs pe BGG ; linkul aici :http://www.boardgamegeek.com/article/13610065#13610065
urmeaza sa fiu contactat si sa aleg un joc de la ei Smile
ne intalnim vineri la magic!
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Intalnire nationala fbg.ro Sighisoara 3-6 octombrie Empty Re: Intalnire nationala fbg.ro Sighisoara 3-6 octombrie

Mesaj  Daquinus Joi 10 Oct 2013, 09:26

Felicitari pentru victorii si mai ales multumim mult pentru ca ne-ai reprezentat orasul si Clubul la aceasta intalnire. La viitoarea intalnire indiferent de probleme voi fi prezent si eu. Ai jucat o multime de jocuri, de majoritatea nu am mai auzit, asa ca sper sa ne povestesti care dintre ele a fost mai interesant si merita cumparat. Ca sa nu cumparam 2 acelasi joc putem sa stabilim fiecare ce anume vrea sa ia in cazul in care vor fi mai multi interesati.
Am auzit de formatul de "Magic" respectiv(cube) dar nu am inteles cum se joaca, vineri o sa trebuiasca sa golesti sacul cu informatii, poate o sa introducem si formatul "cube" la Club.
Dintre jocurile mentionate de tine sunt interesat in mod special de "1812: The invasion of Canada", cum e vorba de strategie si mai ales lupte intre englezi si americani e clar ca trebuie sa fie fain.
Felicitari si pentru concursul castigat sa ne anunti si pe noi ce joc iti vei adauga in minunata ta colectie.
O zi frumoasa tuturor.

Cu simpatie si respect, Cosmin
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Intalnire nationala fbg.ro Sighisoara 3-6 octombrie Empty Re: Intalnire nationala fbg.ro Sighisoara 3-6 octombrie

Mesaj  daniel M Joi 10 Oct 2013, 17:02

Multumesc frumos Smile; o sa va povestesc vineri atunci. Dintre jocurile noi, Brass m-a cucerit instant si in noiembrie il iau ; este un eurogame avand ca tema industrializarea Marii Britanii. Andean Abyss este un wargame in care 4 jucatori joaca cu factiuni diferite: unul joaca cu guvernul Columbiei, altul cu cartelurile, un altul cu o factiune paramilitara iar al patrulea cu o factiune sprijinita de rusi; este un joc asimetric, de strategie si tactica extrem de interesant; si acesta mi-a placut si este de mult pe wishlist. Battle line este un alt joc clasic si foarte bun pe care l-am primit zilele astea; 1812 arata fantastic de bine, dar este prea simplu si cu destul noroc ca sa fie pe placul meu. Kaker laken poker este un joc de bluff, tare distractiv (vine si asta in noiembrie Smile; restul nu m-au impresionat cu nimic.
Pe langa faptul ca ai posibilitatea de a incerca jocuri noi, lucrul cel mai frumos la aceste intalniri sunt oamenii, care indiferent de varsta, ocupatie, se simt excelent si pentru 3-4 zile uita de orice alte ganduri; in plus, ai ocazia si sa vizitezi zona in care se tine intalnirea. Sper ca la viitoarea sa fim mai multi reprezentanti ai Aradului Smile

Legat de ce jocuri ne mai luam, eu mi-am luat acum The lord of the rings the card game, dupa ce l-am dat acu un an si ceva, cand nu stiam cu ce se mananca deckbuildingul si dupa care am ravnit in ultima vreme, Battle line si zilele urmatoare trebuie sa ajunga Red Winter. In noiembrie urmeaza Brass si Kakerlaken poker si poate inca unul. Ai ceva ce vrei sa-ti iei acum?
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Intalnire nationala fbg.ro Sighisoara 3-6 octombrie Empty Re: Intalnire nationala fbg.ro Sighisoara 3-6 octombrie

Mesaj  Daquinus Joi 10 Oct 2013, 18:28

Eu vreau sa imi iau "Battles of Westeros" cat mai curand pentru ca este pe lista mea de prea mult timp. Sper sa mai fie iubitori ai universului "Westeros" si sa putem trage cateva batalii cu miniaturi mai ales ca vor arata minunat cand vor fi pictate cu toate detalile. Dintre jocurile prezentate de tine singurul care imi starnise interesul era "1812" dar din moment ce ai spus ca e prea simplist cred ca am sa renunt la el.
Abia astept sa jucam noile tale achizitii si mai ales "Lord of the rings".
O seara frumoasa tuturor.

Cu simpatie si respect, Cosmin
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Intalnire nationala fbg.ro Sighisoara 3-6 octombrie Empty Re: Intalnire nationala fbg.ro Sighisoara 3-6 octombrie

Mesaj  daniel M Joi 10 Oct 2013, 19:54

Si eu abia astept sa-l joc; am ajuns la concluzia ca imi plac foarte mult si cardgameurile, mai ales acestea gen Netrunner si The lord of the rings, facute de FFG si cu un artwork superb. Mai am destule nejucate, dar astept sa ajung odata acasa cu serviciul si apoi o sa am cu cine sa le joc Smile
Legat de battles of westeros, in mine ai un adversar clar interesat de joc Smile
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Intalnire nationala fbg.ro Sighisoara 3-6 octombrie Empty Re: Intalnire nationala fbg.ro Sighisoara 3-6 octombrie

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum