Board Games & Magic the Gathering
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Board games session(August 3, 2013)

3 participanți

In jos

Board games session(August 3, 2013) Empty Board games session(August 3, 2013)

Mesaj  Daquinus Sam 03 Aug 2013, 01:48

Board games session(August 3, 2013) Elipse12Board games session(August 3, 2013) Agot11

Status: Registration open
Locatie: Iustin Marsieu Nr.28
Ora: 18.00 - 00.00
Scopul: Gaming session
Locuri: 8+

Jocuri propuse:

1. Eclipse  
2. A Game of Thrones  

INSCRISI:

1. Daniel
2. Cosmin
3. Duma
4. Bogdan
5. Octavian
6.
7.
8.

Va fi o sesiune de gaming pentru
"Eclipse" si "A Game of Thrones". Sesiunea se va incheia in jurul orei 00.00.
Pe langa cele 2 jocuri anuntate se mai pot juca celalalte jocuri aflate permanent la Club. Lista este aici
Va rog sa va anuntati prezenta pana sambata ora 16.00 cel tarziu.
Va multumesc si va asteptam.

Cu simpatie si respect, Cosmin


IMPORTANT
Am rugamintea ca la aceasta sesiune sa nu se consume bauturi alcoolice
Va multumesc.


Ultima editare efectuata de catre Daquinus in Dum 04 Aug 2013, 16:34, editata de 1 ori
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Board games session(August 3, 2013) Empty Re: Board games session(August 3, 2013)

Mesaj  tyco Dum 04 Aug 2013, 12:02

Faina sesiune de jocuri si foarte interesante jocurile. 
Eclipse desi e mare, greu si cu mult piese, e un joc foarte frumos, si imi place mult mai mult decat REX(doara are zaruri nu?). Singurul dezavantaj al acestui joc e timpul de joc mare. Poate dupa inca cateva ture, o sa intreaca si GoT in topul jocurilor mele preferate, pentru ca e foarte bine realizat, a intrat pe  whishlist-ul meu.
Al 2lea joc jucat e la fel de interesant, fiind probabil opului lui Eclipse, cu o mecanica simpla, usor de inteles si de explicat. Oricine poate sa ia jocul si sa il joace. Desi nu am prea avut noroc, asta a fost partial si datorita faptului ca nu am mai tinut minte care pion valora cate puncte! E un candidat ideal pentru gaming group-ul meu de la Savarsin, inca un joc ce intra pe whishlist!
O seara frumoasa, si pentru ca tot zicea Cosmin ca nu facem propuneri, am sa fac eu una, asta cu conditia sa poata veni si Dani saptamana viitoare. Eu aduc Seasons si, dupa cum am mai spus...imi e dor de un Glory to Rome! Daca nu ajunge Dani o sa ii aduc la Diana Kingsburg Smile)
Toate cele bune!
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

Board games session(August 3, 2013) Empty Re: Board games session(August 3, 2013)

Mesaj  daniel M Dum 04 Aug 2013, 12:24

Eu o sa-l aduc daca o sa pot ajunge, inca nu stiu sigur, dar anunt.
Mie dupa prima partida nu prea stiam ce sa zic despre Eclipse ( dar asta s-a datorat mai multor motive: era primul joc,eram doar in 2 jucatori-un numar nerecomandat-,regulamentul este destul de stufos si nu prea stiam cum functioneaza jocul,lucru care nu-mi place cand joc un joc ), dar dupa partida de ieri m-a convins; este un joc cu atmosfera, strategii diferite si probabil ca la viitoare partide va fi si mult mai conflictual.
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Board games session(August 3, 2013) Empty Re: Board games session(August 3, 2013)

Mesaj  Daquinus Dum 04 Aug 2013, 16:44

Doua jocuri foarte frumoase care si-au castigat un loc in top 10. Nu credeam ca jocul "Survive" va fi pe placul meu dar m-am inselat. Este un joc pe care abia astept sa il mai joc. Din pacate AGoT nu s-a jucat la aceasta sesiune dar nu i s-a simtit lipsa. "Eclipse" s-a dovedit mult mai interesant cu mai multi jucatori si cred ca la o viitoare sesiune chiar daca nu va detrona "A Game of Thrones"(cel putin nu in inima mea) va fi un joc tot mai dorit. S-a jucat si "Magic" pana aproape dimineata si partidele au fost foarte interesante si disputate. Bogdan si deck-ul lui de Grifini continua sa surprinda in modul cel mai placut si se anunta un candidat pentru locul unu la viitoarele turnee.

Cu simpatie si respect, Cosmin
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Board games session(August 3, 2013) Empty Re: Board games session(August 3, 2013)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum