Board Games & Magic the Gathering
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

SEALED-ELDRITCH MOON(Iulie 23, 2016)

In jos

SEALED-ELDRITCH MOON(Iulie 23, 2016) Empty SEALED-ELDRITCH MOON(Iulie 23, 2016)

Mesaj  Daquinus Joi 21 Iul 2016, 01:22

SEALED-ELDRITCH MOON(Iulie 23, 2016) Em110

Status: Registration open
Format: SEALED DRAFT
Numar jucatori: 8
Locatie: Iustin Marsieu Nr.28
Ora: 22.00 - 04.00
Prize pool: Bostere ELDRITCH MOON
Taxa inscriere: 60 lei

Am marea rugaminte ca cei interesati de sesiune sa anunte pana sambata ora 18.00 cel tarziu.

Va multumesc.
Cu simpatie si respect, Cosmin

Formatul propus este Sealed draft, deck-uri construite de minim 40 de carti(inclusiv landurile). Premile vor consta in boostere ELDRITCH MOON pentru primele 4 locuri in functie de numarul de participanti.



PLANESWALKERS:


1. Diana
2. Malvina
3. Basti
4. Cosmin
5. Daniel
6. Iulian
7. Vlad
8.
9.
10.
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

SEALED-ELDRITCH MOON(Iulie 23, 2016) Empty Re: SEALED-ELDRITCH MOON(Iulie 23, 2016)

Mesaj  Daquinus Mier 27 Iul 2016, 14:58

Sambata noapte intr-o atmosfera minunata am tinut primul nostru event sealed din noul set MTG "Eldritch Moon". Din boosterele puse la dispozitie fiecare participant a reusit sa isi construiasca un deck mai bun sau mai putin bun dar importante s-au dovedit confruntarile, majoritatea fiind pe muchie de cutit. Daniel a reusit sa construiasca un deck foarte bine legat si a castigat toate cele 4 runde. Iulian si Diana au impresionat si ei cu deck-urile lor iar locurile ocupate la final au fost pe masura luptelor. Vlad a incercat sa scoata maxim din toate cartile si a jucat mai mult pentru distractie si mai putin pentru victorie. Malvina si Basti in ciuda unor deck-uri pline de spell-uri bune nu au prea gasit de data aceasta drumul spre victorie. Din pacate deck-ul meu nu a reusit sa tina piept prea bine iar neatentia mea m-a costat si ea. Au fost partide frumoase si premile puse la bataie si-au meritat efortul. Felicitari tuturor pentru partide si victorii.

CLASAMENT

1. Daniel-12 puncte(3 boostere+carte promo)
2. Iulian-9 puncte(2 boostere)
3. Diana-6 puncte(1 booster)
4. Cosmin-6 puncte(1 booster)
5. Vlad-6 puncte
6. Malvina-4 puncte
7. Basti-4 puncte
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum