Board Games & Magic the Gathering
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Board games session(Aprilie 5, 2014) - International tabletop day

3 participanți

In jos

Board games session(Aprilie 5, 2014) - International tabletop day Empty Board games session(Aprilie 5, 2014) - International tabletop day

Mesaj  Daquinus Vin 04 Apr 2014, 14:05

Board games session(Aprilie 5, 2014) - International tabletop day Knight10


Status: Registration open
Locatie: Iustin Marsieu Nr.28
Ora: 18.00 - 00.00
Scopul: Gaming session
Locuri: 8+

Jocuri propuse:

1. Kingsburg  
2. Elder Sign  


INSCRISI:
1. Cosmin
2. Octavian
3. Gia(maybe)
4. Diana(maybe)
5. Iulian(maybe)
6. Alexandru
7.
8.
9.
10.

Va fi o sesiune de gaming pentru " Kingsburg" si "Elder Sign". Sesiunea se va incheia in jurul orei 00.00.
Pe langa jocurile anuntate se mai pot juca celalalte jocuri aflate permanent la Club Lista este aici
Va rog sa va anuntati prezenta pana sambata ora 16.00 cel tarziu.
Va multumesc si va asteptam.

Cu simpatie si respect, Cosmin


Ultima editare efectuata de catre Daquinus in Mier 30 Apr 2014, 09:47, editata de 2 ori
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Board games session(Aprilie 5, 2014) - International tabletop day Empty Re: Board games session(Aprilie 5, 2014) - International tabletop day

Mesaj  predator5047 Sam 05 Apr 2014, 15:04

Vin si eu.

predator5047
Disciple of games

Mesaje : 47
Data de inscriere : 02/01/2014
Varsta : 28
Localizare : Arad

Sus In jos

Board games session(Aprilie 5, 2014) - International tabletop day Empty Re: Board games session(Aprilie 5, 2014) - International tabletop day

Mesaj  tyco Lun 07 Apr 2014, 12:56

Prezenta minima, insa totusi o seara interesanta. Pana a sosit Alex, am apucat sa joc cu Cosmin o partida de Kingsburg, ce rapid trecea jocul in 2 nici nu imi venea sa cred...un joc ce mi se pare acum foarte foarte simplu, insa ce e totusi foarte distractiv. Prima partida am castigat-o eu, desi la limita, amandoi urmarind aproape aceiasi strategie.
In a 2a partida ni s-a alaturat si Alex, iar astfel lucrurile au devenit putin mai complicate. Alex si Cosmin au investit serios in Armata, si Biserici, eu fiind mai democrat, am ales varianta primariei si a politicii, varianta care mi-a adus intr-un final victoria, ajutat de coruptia ce ma inainta in fiecare sezon productiv cu 2 puncte, dar si de regina, pe la care am trecut destul de des in vizita, Cosmin preferand curtezana mai tanara, insa care nu are atata influenta Smile insa i-a adus la cosmin un binemeritat loc 2, Alex fiind cu aproape jumatate de tabla in spatele meu la puncte Smile
Dupa am hotarat sa schimbam jocul, si am ales shadows over camelot, joc ce nu merge bine in 3 persoane, mai ales cand una dintre ele e tradator. Desi am fost destul de curajosi, am adunat graal-ul su excaliburul, intr-un final catapultele au distrus camelot-ul si tradatorul(Alex) a castigat aceasta partida.
Eu am plecat dupa asta, fiindca eram cam obosit. O sesiune scurta insa foarte interesanta. Voi ati mai jucat ceva dupa? Smile

Rezultate:
Kingsburg: 
1 - Octavian
2 - Cosmin

1 - Octavian
2 - Cosmin
3 - Alex

Shadows over Camelot:
1 - Alex(tradator)
2 - Cosmin si Octavian
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

Board games session(Aprilie 5, 2014) - International tabletop day Empty Re: Board games session(Aprilie 5, 2014) - International tabletop day

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum