Board Games & Magic the Gathering
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Board games session(Octombrie 5, 2013)

3 participanți

In jos

Board games session(Octombrie 5, 2013) Empty Board games session(Octombrie 5, 2013)

Mesaj  Daquinus Sam 05 Oct 2013, 10:07

Board games session(Octombrie 5, 2013) Knight10

Board games session(Octombrie 5, 2013) Kingsb10Board games session(Octombrie 5, 2013) Eurora10Board games session(Octombrie 5, 2013) Shadow10

Status: Registration open
Locatie: Iustin Marsieu Nr.28
Ora: 18.00 - 00.00
Scopul: Gaming session
Locuri: 8+

Jocuri propuse:

1. Kingsburg  
2. Eurorails  
3. Shadows over Camelot

INSCRISI:
1. Albert
2. Cosmin
3. Diana
4. Iulian(maybe)
5.
6.
7.
8.

Va fi o sesiune de gaming pentru "Kingsburg", "Eurorails" si "Shadows over Camelot". Sesiunea se va incheia in jurul orei 00.00.
Pe langa cele 3 jocuri anuntate se mai pot juca celalalte jocuri aflate permanent la Club Lista este aici
Va rog sa va anuntati prezenta pana sambata ora 16.00 cel tarziu.
Va multumesc si va asteptam.

Cu simpatie si respect, Cosmin


IMPORTANT
Am rugamintea ca la aceasta sesiune sa nu se consume bauturi alcoolice
Va multumesc.


Ultima editare efectuata de catre Daquinus in Mar 08 Oct 2013, 10:30, editata de 1 ori
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Board games session(Octombrie 5, 2013) Empty Re: Board games session(Octombrie 5, 2013)

Mesaj  tyco Sam 05 Oct 2013, 12:22

Hai ca vin cu ticket to ride in loc de eurorails Smile
Toate cele bune!
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

Board games session(Octombrie 5, 2013) Empty Re: Board games session(Octombrie 5, 2013)

Mesaj  tyco Dum 06 Oct 2013, 03:33

O seara de jocuri foarte frumoasa, dupa parerea mea. Trebuie sa caut kingsburg, sa vad pe unde e...
La ticket to ride, feroviarul sef, aka eu, iar a castigat, ajutat fiind si de cartile de ruta, ce s-au combinat destul de bine. Ramane unul din jocurile mele preferate, ce o sa vada lumina zilei destul de des, si sunt sigur ca restul lumii e de acord ca e un joc foarte bun. Sunt curios cum se comporta in 5 jucatori, si e pe lista mea de home-made games, harta romaniei pentru acest joc. Diana iar a fost la cativa pasi sa ma bata, cu ruta ei de 8...un joc destul de strans, invingatorul fiind decis la final de rutele realizate.
Am reusit intr-un final sa joc shadows over camelot, un joc cooperativ foarte bun, ce sper sa il rejoc in curand. Cavalerii mesei rotunde au triumfat, tradatorul ajutandu-ne putin mai mult decat trebuia. S-a mascat asa de bine, incat nu l-am banuit niciodata ca ar fi tradator, doar pe final. Cosmin si-a jucat rolul putin prea bine. Oricum o paertida interesanta, unde tradatorul s-a dezvaluit mult prea tarziu, iar eu prin abilitatile mele dobandite prin quest-uri, am fost in stare sa manipulez cartile, astfel incat jocul sa se termine victorios, inainte ca tradatorul sa poata sa mai faca vreo mutare. Felicitari tuturor!
Pe langa board games, s-a mai jucat putin magic, eu am deschis un boster si normal ca rara a fost de verde, ca aparent numai verzi imi vin mie...
Pe scurt, a fost o seara interesanta, cu jocuri frumoase, unde toti am castigat intr-un fel sau altul. Felicitari tuturor!

Scorul resii(rog Cosmin sa completeze si cu punctele obtinute, si eventual numele cavalerilor cu care a jucat fiecare. Eu albastru, Iulian mov, Cosmin verde, dominic alb si Diana Negru)

Ticket to ride:
1 Octavian
2 Diana
3 Adi
4 Albert

Shadows over camelot:
1. Adi - King Arthur
1. Iulian
1. Dominic
1. Octavian
1. Diana
2. Cosmin

Toate cele bune!
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

Board games session(Octombrie 5, 2013) Empty Re: Board games session(Octombrie 5, 2013)

Mesaj  dianadya Mier 09 Oct 2013, 12:33

Cu toate ca la inceput nu prea am inteles jocul dupa 2-3 ture am prins idea si pe final am reusit chiar sa ma clasez pe un loc doi la Ticket to ride. Loc care in conditile date este defapt ca locul 1 Very Happy  pentru ca locul unu e luat la jocurile cu trenuri de Octavian.
Cu toate ca inca nu a detronat Kingsburg, Ticket to ride intra direct in top 3 al preferintelor mele.
La Shadows over Camelot cu toate ca tradatorul nu si-a facut simtita prezenta prea mult a fost o partida foarte disputata si doar colaborarea foarte buna si eficenta ne-a adus victoria.
Felicitari tuturor.
dianadya
dianadya
Game Master of the year
Game Master of the year

Mesaje : 124
Data de inscriere : 08/01/2013
Varsta : 48
Localizare : Arad

Sus In jos

Board games session(Octombrie 5, 2013) Empty Re: Board games session(Octombrie 5, 2013)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum