Board Games & Magic the Gathering
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vizita la Timisoara

5 participanți

In jos

Vizita la Timisoara Empty Vizita la Timisoara

Mesaj  tyco Dum 17 Feb 2013, 03:05

Ca sa bat fierul cat e cald, hai sa pun eu anuntul si implicit topicul unde sa discutam si sa stabilim datele!
Dupa tura de magic de vineri cand a venit Bogdan, si am vazut si ce carti a castigat mergand la Timisoara la intalnirile lor, am discutat astazi cu Robi si Cosmin, sa dam di noi o tura pana acolo. Demult era vorba, insa acum, dupa cateva discutii scurte, am zis sa stabilim totusi concret, o data, cand sa mergem si noi. De ce? Motivele ar fi destule insa cele principale ar fi:
1. Invatam mult mai multe de la "veterani" in domeniu
2. Intram si noi oficial in planeswalkers points pe site-ul celor de la Mtg.
3. Primim tot felul de beneficii pentru ca organizam oficial friday night magic
4. Putem castiga tot felu de carti rare si bune de la cei din Timisoara
5. Friday night magic organizat de noi poate devenii oficial, cu premii primite chiar de la cei de la MtG.
Am deschis acest topic, pentru ca toti cei interesati sa vada ideea si sa poata intra in discutie, sa putem stabili o data cand putem toti interesati sa mergem pana acolo. Robi s-a oferit deja sa ne ofere transportul cu masina, impartim banii de benzina si atata!
In principiu,tot ce trebuie sa discutam acuma este cine vine si mai important, cand, sa ii putem anunta si pe cei de acolo cati venim, cand, sa stie sa ne tina locurile!
Eu nu am sa deschid propunerile, sunt liber aproape oricand, deci las pe cei cu program incarcat, serviciu, etc, sa faca propunerile, eu zic doar ca, cu cat mai repede, cu atat mai bine!
Astept propunerile voastre, a celor interesati! Oricum v-om discuta mai mult despre asta Vinerea viitoare la seara de magic!
Toate cele bune!
PS: Eu inca sunt deschis la o tura de magic oricand pana vineri, mai ales ca acuma am deck, oriunde, oricand, doar sa imi spuneti, accept provocarea!
Toate cele bune!
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

Vizita la Timisoara Empty Re: Vizita la Timisoara

Mesaj  Leuranos Joi 21 Feb 2013, 21:25

Salut,

Nu e rea ideea, mai ales legat de transport. Eu o perioada sunt ocupat cu scoala si nu o sa vin prea des.
Legat de cand sa mergem, ei tin vinerea si sambata, de cele mai multe ori constructed (modern, standard, edh) si au fiecare foaret multe carti. Pentru inceput deoarece suntem toti la inceput de colectie si poate si motive financiare, cred ca e mai bine sa nu ne bagam la eventuri de genul, deoarece cum sa spun mai frumos, luam bataie:). Nu conteaza cat de bun esti daca n-ai deck, n-ai deck. Astfel eu recomand evenimente precum prerelease sau sealed de inceput unde avem mai multe sanse sa si castigam un booster macar. Clar nu e nimic rau sa mergi sa vezi cum e, doar ca la inceput cred ca e mai important sa inveti bine jocul, si sa ai efectiv carti. Se vede diferenta intre unul care joaca de 4 ani(din Timi) si unul care acuma incepe (am vazut chiar si pe cei pe care i-am batut ca le merge mintea). Conteaza mult experienta si cred ca daca jucati intre voi veti creste.(vorbind de MTG competitiv)
Eu personal nu ma avant prea tare inca:).

Bogdan

Aveti aici jos mai multe lincuri de strategie si altele:
1. Cum sa-ti faci un Sealed Deck: https://www.youtube.com/watch?v=0PcbNCGCtXw
2. Canalul celor de la SCG printre cei mai buni in lume la MTG: https://www.youtube.com/user/starcitygamesvideo/videos?view=0
3. Orarul celor de la Timi: https://www.google.com/calendar/embed?src=9fq6qr3jom915jbctub6u3uids%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Bucharest
Leuranos
Leuranos
Apprentice

Mesaje : 16
Data de inscriere : 17/02/2013

Sus In jos

Vizita la Timisoara Empty Re: Vizita la Timisoara

Mesaj  tyco Vin 22 Feb 2013, 00:14

Merita mers asa de fun ca nu sti niciodata, poate ai noroc. Eu nu prea vreau sa mai investesc multi bani in joc, ca si asa am dificultati in a imi face un deck, nu prea pot hotara ce sa bag in el ca la toate am ceva creaturi interesante.
Amu am venit de la o tura cu Robi si mo batut de numa, incercam si eu deck-urile mele noi, trebuie modificari majore. Oricum acuma vreo luna tot o sa experimentez pe ele pana cand o sa iasa ceva de care sa fiu multumit! Sunt curios cum se comporta maine!
Psna la urma e foarte mult noroc in joc si la mine de cand am inceput sa joc au existat numai 2 situatii: Ori am avut la landuri cu kila si creaturi pauza, ori nu imi veneau landurile nici sa stau in cap. Am incercat azi un deck cu 16 landuri si numai landuri imi veneau, creaturi cam pauza =))
Oh well, is deabia la inceput mai am timp sa imi formez mana!
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

Vizita la Timisoara Empty Re: Vizita la Timisoara

Mesaj  Ro.bertmuth Vin 22 Feb 2013, 00:28

In viata asta mai si pierdem mai si castigam, este de inteles ca sunt mai buni oameni din timisoara avand multi ani de joc in spate si cartiile cu care sa se sustina. Eu vreau sa merg sa vad adevaratul potential si nu doar sa casting, eu vreau sa ma distrez.

Oriunde si in orice domeniu intotdeuna exista cineva care sa fie mai bun decat tine, ca e la jocuri ca e la invatat etc.
Ro.bertmuth
Ro.bertmuth
Neophyte

Mesaje : 5
Data de inscriere : 11/02/2013

Sus In jos

Vizita la Timisoara Empty Re: Vizita la Timisoara

Mesaj  iulianconstantin3 Vin 22 Feb 2013, 02:28

daca jucam doar intre noi iti dai seama ca ramanem la acelasi nivel, oricum mai avem de invatat, dar nu strica si o experienta de genu, sa stii cu ce se mananca! Very Happy
iulianconstantin3
iulianconstantin3
Neophyte

Mesaje : 7
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 33
Localizare : vladimirescu, arad

Sus In jos

Vizita la Timisoara Empty Re: Vizita la Timisoara

Mesaj  tyco Vin 22 Feb 2013, 02:44

Ideea este urmatoarea: E doar un joc, il jucam de distractie si ca sa si gandim putin, chit ca si norocul ajuta! Si intrebarea ramane valabila....mergem sau nu la Timi la o tura de-a lor, cu deck-urile noastre? E clar ca ne cam bat, poate daca avem noroc mare de tot scapam si noi cu cateva victorii, insa invatam multe, cunoastem jucatori noi mai experimentati si, mai presus de orice, castigam experienta!
Poate chiar facem si ceva trade sau cumparam ceva carti(si asa am vazut Iulian ca vrei sa iei ceva de la ei).

Si atunci ca sa concluzionam, ca de aia am deschis topicul defapt. Cine s-ar baga la o tura pana la Timi la ei, intr-o vineri, in loc sa facem seara de magic la noi la club! Bagam banii pentru masina si mergem sa invatam ceva! Ca pierdem, ca castigam, tot suntem in castig zic eu! Asa ca eu inchei cu intrebarea. Cine vine si cand sa mergem? Eu zic undeva o data in urmatoarea luna candva(exceptand va rog ultima saptaman din martie ca e ziua mea si as vrea sa am alte planuri Smile ).
Astept persoanele interesate sa se anunte si dupa aceea sa propunem o data pentru vizita! Oricum discutam mai multe si maine!
Toate cele bune!
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

Vizita la Timisoara Empty Re: Vizita la Timisoara

Mesaj  Daquinus Vin 22 Feb 2013, 02:51

Vorbim cel mai bine maine sau sambata si vedem in primul rand cati vor sa mearga, apoi stabilim o data si pe urma vorbesc cu cei din Timisoara. Nimeni nu s-a nascut expert in "Magic" deci si ei au fost la randul lor incepatori si amatori ca noi. Important este sa dorim sa formam o mica comunitate de "Magic" in Arad si sa vrem sa invatam lucruri noi, asta presupunand si distractia desigur.

Cu simpatie si respect, Cosmin
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Vizita la Timisoara Empty Re: Vizita la Timisoara

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum