Board Games & Magic the Gathering
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Wrath of Ashardalon - The great Adventure (Part 1)

In jos

Wrath of Ashardalon - The great Adventure (Part 1) Empty Wrath of Ashardalon - The great Adventure (Part 1)

Mesaj  tyco Sam 27 Iun 2015, 13:45

Ani de zile, locuitorii micului sat Longbridge, ultimul bastion uman inaintea maretului Firestorm Peak, au fost terorizati de monstrii care tot ii atacau. Intr-un final, noi, un grup de 5 eroi, ne-am hotarat sa schimbam situatia.

Cine suntem noi? Suntem  un grup de aventurieri ce doresc sa aduca pacea si linistea in lume! Nu vom da niciodata inapoi si v-om lupta pana la moarte cu fortele raului, oriunde s-ar ascunde si oricat de impotriva noastra v-or fi sortii izbandei. 


Noi suntem Heskan - Dragonborn wizard, Quinn - Human cleric, Tarak - Half-orc rogue, Keyleth - Elf paladin si Vistra - Dwarf fighter.

Auzind de problemele satenilor din Longbridge ne-am hotarat sa ii ajutam astfel ne-am aventurat in lumea  necunoscuta a temnitelor de sub Firestorm Peak cu un singur scop in minte...sa distruga cat mai multi monstrii si sa scape locuitorii din Longbridge.

Dupa cateva lupte grele, am ajuns intr-o dilema...incotro sa continuam?
Wrath of Ashardalon - The great Adventure (Part 1) WaALYt_0BHT8ouKlvM4CdCic2YenMn6T4q2bJaZ_v4w?size=1280x960&size_mode=2



Dupa cateva discutii puternice, ne-am hotarat sa incheiem vanatoarea, doar dupa ce v-om fi omorat 12 inamici. Acestea fiind stabilite, explorarea a continuat...


Wrath of Ashardalon - The great Adventure (Part 1) F7KPerd0ceOdkPwZ0ya8Bw23NmwJUvV-pLgpqA2YuQA?size=1280x960&size_mode=2



Dupa lupte crancene, echipa noastra de eroi se intoarce in sat victorioasa. Tot satul sarbatoreste victoria, la loc de ciinste fiind monstrii invinsi...


Wrath of Ashardalon - The great Adventure (Part 1) RNnjLf32ptosTWB8gmPnKff6qXgdny25LcsmmS9HNn4?size=1280x960&size_mode=2



Eroii nostrii primesc o binemeritata pauza si se pot odihnii in liniste...cel putin deocamdata...
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum