Board Games & Magic the Gathering
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Training session (Decembrie 29, 2012)

In jos

Training session (Decembrie 29, 2012) Empty Training session (Decembrie 29, 2012)

Mesaj  Daquinus Joi 27 Dec 2012, 13:04

Training session (Decembrie 29, 2012) Magic10

Format: Standard
Scopul: Training
Numar jucatori: 2
Locatie: Iustin Marsieu Nr.28
Ora: 16.00
Core set 2012 - Grab for Power/Sacred Assault


Ultima editare efectuata de catre Daquinus in Vin 04 Ian 2013, 01:15, editata de 1 ori
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Training session (Decembrie 29, 2012) Empty Re: Training session (Decembrie 29, 2012)

Mesaj  Daquinus Joi 03 Ian 2013, 23:51

Am profitat un pic de anularea sesiuni de board games si am jucat "Magic". A fost un training session in care am incercat sa invatam regulile de baza si cateva din tacticile care pot fi folosite cu succes pentru a invinge adversarul.
Adversar si partener de antrenament a fost Diana. Ii multumesc inca o data pentru rabdare si implicare.
Am inceput prin a ne alege fiecare pachetul de carti.
Training session (Decembrie 29, 2012) Img_2240
Diana si-a ales "Grab for power" iar eu "Sacred Assault".
Training session (Decembrie 29, 2012) Img_2241
Dupa o scurta recapitulare a regulilor de baza si un deck manager am inceput sa jucam. Eu nu am prins o mana de carti extraordinara dar aveam destule "land-uri" pentru un inceput decent.
Training session (Decembrie 29, 2012) Img_2242
Diana a inceput mai bine, avand si cateva creaturii numai bune de summonat in tura a doua sau a treia a jocului.Training session (Decembrie 29, 2012) Img_2243
Norocul mi-a suras in tura a doua cand am tras o carte foarte buna, " Aegis Angel".
Training session (Decembrie 29, 2012) Img_2310
Partida s-a desfasurat in ritm destul de alert, punctata totusi de intreruperile necesare pentru studierea regulamentului. Diana statea foarte bine la landuri si creaturi dar am reusit sa echilibrez cat de cat soarta partidei cu cateva enchantment-uri.
Training session (Decembrie 29, 2012) Img_2311
M-a costat destul de multe landuri dar a meritat sa aduc in lupta "Aegis Angel".
Training session (Decembrie 29, 2012) Img_2312
Luptele s-au incins un pic iar victoria a fost din ce in ce mai aproape, desi nu fara emotii.
Training session (Decembrie 29, 2012) Img_2313
Diana mi-a eliminat cu un puternic instant "Aegis Angel-lul" si mi-a cam dat de furca in ultimele ture.
Training session (Decembrie 29, 2012) Img_2314Numarul mare de landuri detinute de Diana au fost de mare ajutor dar pana la urma am reusit sa inving aducand counter-ul ei de viata la zero
Training session (Decembrie 29, 2012) Img_2315
Au urmat inca cateva partide in care Diana si-a aratat adevarata valoare aducandu-ma pe mine in situatia de ai infrunta norocul si tactica. Rezultatul a fost 4-3 si sunt convins ca daca mai jucam as fi fost surclasat cu mult.
A fost un training session care si-a atins pe deplin scopul. Putem spune ca fara a devenii experti in "MAGIC" am intrat totusi in randul "ucenicilor".
Astept ca pe viitor sa molipsim inca cativa doritori de "magie".

Cu simpatie si respect, Cosmin
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum