Board Games & Magic the Gathering
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Board games session(Octombrie 19, 2013)

3 participanți

In jos

Board games session(Octombrie 19, 2013) Empty Board games session(Octombrie 19, 2013)

Mesaj  Daquinus Sam 19 Oct 2013, 09:35

Board games session(Octombrie 19, 2013) Knight10


Board games session(Octombrie 19, 2013) I_am_v10Board games session(Octombrie 19, 2013) Shadow11Board games session(Octombrie 19, 2013) Agot_f10

Status: Registration open
Locatie: Iustin Marsieu Nr.28
Ora: 18.00 - 00.00
Scopul: Gaming session
Locuri: 8+

Jocuri propuse:

1. I am Vlad  
2. Shadows over Camelot  
3. A Game of Thrones  

INSCRISI:
1. Albert
2. Cosmin
3. Diana
4. Octavian
5. Carina(maybe)
6. Daniel(maybe)
7.
8.

Va fi o sesiune de gaming pentru "I am Vlad", "Shadows over Camelot" si "A Game of Thrones". Sesiunea se va incheia in jurul orei 00.00.
Pe langa cele 3 jocuri anuntate se mai pot juca celalalte jocuri aflate permanent la Club Lista este aici
Va rog sa va anuntati prezenta pana sambata ora 16.00 cel tarziu.
Va multumesc si va asteptam.

Cu simpatie si respect, Cosmin


IMPORTANT
Am rugamintea ca la aceasta sesiune sa nu se consume bauturi alcoolice
Va multumesc.


Ultima editare efectuata de catre Daquinus in Vin 25 Oct 2013, 10:05, editata de 2 ori
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Board games session(Octombrie 19, 2013) Empty Re: Board games session(Octombrie 19, 2013)

Mesaj  tyco Sam 19 Oct 2013, 12:55

Pentru ca lucrurile nu au iesit conform planurilor, am sa vin si eu, aduc elder sign, si am sa citesc tot regulamentul sa vad exact cum se joaca, si poate aduc si eurorails, ca nu l-am mai jucat demult, sa jucam variantat speeded up cu 2 trenuri sa se termine mai rapid:D
Toate cele bune!
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

Board games session(Octombrie 19, 2013) Empty Re: Board games session(Octombrie 19, 2013)

Mesaj  daniel M Sam 19 Oct 2013, 13:27

Poate ajungem si noi pentru cateva partide scurte; as incerca si eu Elder Sign. Vedem mai tarziu daca venim sigur; daca venim, aduc Love letter
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Board games session(Octombrie 19, 2013) Empty Re: Board games session(Octombrie 19, 2013)

Mesaj  tyco Dum 20 Oct 2013, 01:58

O sesiune scurta, pentru ca toti eram obositi, insa foarte palpitanta. Am apucat sa jucam 2 ture de Elder Sign, care devine, incetul cu incetul, unul dintre jocurile mele preferate, ce o sa vada multa actiune pe mesele de joc. Mecanica e interesanta, la prima tura am crezut ca e doar noroc, insa acum, dupa 3 ture jucate, imi dau seama ca si strategia ocupa un rol foarte important. Iar faptul ca e un joc de echip[a si tine de noroc, inseamna ca toti ceilalti jucatori stau cu sufletul la gura si fac galerie jucatorului care da cu zarurile. Personal e singurul joc la care, desi nu participam deloc la tura colegilor, simteam ca sunt acolo si traiam fiecare moment. Daca nu se reuseste sigilarea monstrului la timp, batalia cu el e foarte grea si chiar tine de noroc, te tine in suspans si pana in ultimul moment chiar crezi ca mori, bucuria victoriei fiind foarte mare.
In prima tura ne-am batut cu cel ce nu trebuie numit, si am castigat relativ usor, reusind sa adunam destule simboluri stravechi sa il sigilam cu mult inainte ca el sa scape. In a 2a tura a fost mai complicat si ne-am dat seama intr-un final ca orice am face, cel stravechi(chtulu) o sa treaca in lumea noastra si o sa trebuiasca sa ne luptam cu el, asa ca ne-am axat pe adunarea de resurse ce sa ne ajute in batalie, resurse ce au fost epuizate foarte rapid si totul a tinut de noroc de atunci incolo. Am reusit sa il invingem doar prin munca in echipa(in prima parte eu cu Cosmin am tinut fata monstrului, iar in a 2a parte Diana cu Albert au sustinut ofensiva). Intr-un final Albert a dat lovitura finala, ce nu putea veni mai repede, mai inca 4 ture si eram mancati de vii, iar lumea ar fi fost distrusa!
Felicitari tuturor!
Un joc ce ma bucur ca l-am achizitionat si ce o sa vada foarte des masa de jocuri, pentru ca traiesti fiecare moment din el! A intrat pe locul 2 la preferintele mele(Dupa GoT si probabil daca studiam universul lui HP Lovecraft, era pe locul 1), insa are sanse mari sa ajunga pe locul 1(locul 3 e ocupat de ticket to ride Smile )
Toate cele bune!
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

Board games session(Octombrie 19, 2013) Empty Re: Board games session(Octombrie 19, 2013)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum