Board Games & Magic the Gathering
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Board games session(Aprilie 20, 2013)

2 participanți

In jos

 Board games session(Aprilie 20, 2013) Empty Board games session(Aprilie 20, 2013)

Mesaj  Daquinus Joi 18 Apr 2013, 10:06

 Board games session(Aprilie 20, 2013) Vlad10 Board games session(Aprilie 20, 2013) Dixit10 Board games session(Aprilie 20, 2013) Images10

Status: Registration open
Locatie: Iustin Marsieu Nr.28
Ora: 18.00 - 00.00
Scopul: Gaming session
Locuri: 8

Jocuri propuse:

1. I am Vlad
2. Dixit
3. A Game of Thrones

INSCRISI:

1. Diana
2. Octavian
3. Cosmin
4. Adrian
5. Bogdan
6.
7.
8.

Va fi o sesiune de gaming pentru "I am Vlad", "A Game of Thrones" si "Dixit". Sesiunea se va incheia in jurul orei 00.00.
Pe langa cele 3 jocuri anuntate se mai pot juca celalalte jocuri aflate permanent la Club. Lista este aici
Va rog sa va anuntati prezenta pana sambata ora 16.00 cel tarziu.
Va multumesc si va asteptam.

Cu simpatie si respect, Cosmin


IMPORTANT
Am rugamintea ca la aceasta sesiune sa nu se consume bauturi alcoolice
Va multumesc.


Ultima editare efectuata de catre Daquinus in Mier 08 Mai 2013, 11:01, editata de 2 ori
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

 Board games session(Aprilie 20, 2013) Empty Re: Board games session(Aprilie 20, 2013)

Mesaj  looperonline Sam 20 Apr 2013, 11:54

Dragilor, de o vreme se pare ca nu am mai frecventat clubul..am fost plecat in ultimele 2 weekend-uri si cam simt lipsa..Din si pentru astazi am programata o activitate in aer liber si nu o sa pot ajunge la club. Va doresc distractie in cazul in care reusiti sa strangeti de o batalie...o zi faina.

looperonline
Disciple of games

Mesaje : 41
Data de inscriere : 24/11/2012

Sus In jos

 Board games session(Aprilie 20, 2013) Empty Re: Board games session(Aprilie 20, 2013)

Mesaj  Daquinus Dum 21 Apr 2013, 13:44

Sergiu stai linistit ca intelegem, cand vei avea timp si pofta de joc te primim cu bucurie.
O zi frumoasa sa ai.

Cu multa simpatie si respect, Cosmin
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

 Board games session(Aprilie 20, 2013) Empty Re: Board games session(Aprilie 20, 2013)

Mesaj  Daquinus Dum 21 Apr 2013, 14:16

Sesiunea din aceasta sambata se dorea una cu mai multe jocuri dar din pacate nu am reusit sa ne atingem scopul propus. Din cele trei jocuri anuntate am jucat doar "A Game of Thrones", fara parere de rau desigur. Very Happy Doi nou veniti s-au alaturat clubului, Adrian si Bogdan carora le urez si pe aceasta cale bun venit.
Am jucat prima tura de "AgoT" in cinci si dupa un joc foarte antrenant si frumos, Bogdan si-a adjudecat victoria inainte de termen. Felicitari.
 Board games session(Aprilie 20, 2013) Img_2718
In aceasta prima tura de joc au participat: Diana-Baratheon, Adrian-Greyjoy, Bogdan-Tyrell, Octavian-Stark si Cosmin-Lannister. Casa Tyrell a invins printr-un joc strategic bine pus la punct iar Lannister a fost, din pacate, atacat din toate directile. Very Happy
Adrian si-a facut datoria de aliat si impreuna cu Octavian au reusit sa tina in corzi intreg sudul.
 Board games session(Aprilie 20, 2013) Img_2719
Al doilea joc a avut loc doar in patru jucatori, Diana retragandu-se. In patru jocul a fost si mai competitiv si au fost foarte multe lupte cu victorii sau infrangeri spectaculoase. In acest joc participanti si-au tras la sorti alte case, Adrian-Lannister, Bogdan-Stark, Octavian-Greyjoy si Cosmin-Baratheon.
 Board games session(Aprilie 20, 2013) Img_2720
De aceasta data Octavian si-a dovedit talentul de strateg si a reusit sa cucereasca si al saptelea castel inanite de tura a 10-a. A facut aceasta cu atat pricepere incat ne-am trezit prea tarziu pentru a mai putea face ceva impotriva lui. Sustinut si de aceasta data de Adrian a reusit sa ne adoarma vigilenta si in timp ce noi luptam pentru tron el l-a cucerit. Felicitari.
 Board games session(Aprilie 20, 2013) Img_2721
Dupa terminarea celui de al doilea joc, Octavian si cu mine am decis sa jucam "Magic", confruntarile au tinut pana aproape de ora doua iar rezultatele au fost destul de echilibrate. Partidele au fost foarte frumoase si daca oboseala nu si-ar fi spus cuvantul cred ca ne prindea din nou dimineata jucand "Magic".
Multumesc lui Octavian pentru partide.
Felicitari tuturor celor care au participat si sa ne revedem cu bine la urmatoarea sesiune de jocuri.

Cu simpatie si respect, Cosmin

Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

 Board games session(Aprilie 20, 2013) Empty Re: Board games session(Aprilie 20, 2013)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum