Board Games & Magic the Gathering
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Friday Night Magic (Februarie 15, 2013)

3 participanți

In jos

Friday Night Magic (Februarie 15, 2013) Empty Friday Night Magic (Februarie 15, 2013)

Mesaj  Daquinus Mier 13 Feb 2013, 23:51

Friday Night Magic (Februarie 15, 2013) Mtg110

Status: Registration open
Format: Standard/Extended
Numar jucatori: 4+
Premiul: 1 Booster MTG13
Locatie: Iustin Marsieu Nr.28
Ora: 18.30

STANDARD pentru deck 2013 CORE SET
EXTENDED pentru deck 2012 CORE SET sau editii mai vechi

Va multumesc.
Cu simpatie si respect, Cosmin


PLANESWALKERS:

1. Octavian(tyco)
2. Cosmin(Daquinus)
3. Bianca
4. Robert(Ro.bertmuth)
5. Bogdan
6.


Ultima editare efectuata de catre Daquinus in Dum 17 Feb 2013, 14:51, editata de 3 ori
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Friday Night Magic (Februarie 15, 2013) Empty Re: Friday Night Magic (Februarie 15, 2013)

Mesaj  tyco Joi 14 Feb 2013, 01:48

Eu normal ca vin, doara vreau sa testez noul deck Smile
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

Friday Night Magic (Februarie 15, 2013) Empty Re: Friday Night Magic (Februarie 15, 2013)

Mesaj  tyco Joi 14 Feb 2013, 16:10

Nah buun, am primit si eu setul. Primele impresii?
Rosu si albastru destul de slabut prezentate, verdele are cateva carti faine si presimt un deck combinatie negru alb Smile
Posibilitatile sunt multe, acuma o vreme iar o sa pierd, pana imi scot un deck bun!
Sunt curios ce o prins si robi in setu lui!
Toate cele bune!
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

Friday Night Magic (Februarie 15, 2013) Empty re

Mesaj  Ro.bertmuth Joi 14 Feb 2013, 20:03

Doresc sa ma prezint si eu cu Bianca .... pentru a ne testa noul MTG Builder's deck.
Am prins cateva carti foarte interesante, momentan vreau sa vad cum o sa pot sa le folosesc pentru a juca la nivelul 2013 Smile
Cel mai puternic deck este momentan de rosu si albastru dupa parerea mea. Dar vreau sa vad si ce parere au si jucatorii mai experimentati.
Ro.bertmuth
Ro.bertmuth
Neophyte

Mesaje : 5
Data de inscriere : 11/02/2013

Sus In jos

Friday Night Magic (Februarie 15, 2013) Empty Re: Friday Night Magic (Februarie 15, 2013)

Mesaj  tyco Sam 16 Feb 2013, 03:06

O noua seara, o noua provocare, un nou booster deschis ca premiu!
Cred ca am depasit iarasi recordul la participanti, pentru prima data fiind 4 menciuri in acelasi timp. Daca tot asa progresam in curand o sa ne trebuiasca mai mult spatiu!

Cu aceasta ocazie ii urez bine ai venit noului "magician", Bogdan. Deck-ul lui de evolve ne-a cam distrus pe toti in aceasta seara, se vede ca a mai jucat! Felicitari pentru locul 1 in aceasta seara, pe data viitoare am sa imi fac deck-ul mai bine, sa fiu pregatit!

In aceasta seara eu si Robi ne-am testat noile deck-uri, el cu negru complet, eu pe un alb/negru, Deck-ul meu de exalted + token creatures fiind mai puternic, insa asta doar la limita!

In tura de 3 dintre mine Bogdan si Cosmin, ca de obicei Cosmin a iesit primul si eu, normal, nu am putut face fata creaturilor lui Bogdan cu evolve!

Dupa ce toti au plecat, am mai dat 3 runde cu Cosmin, unde m-a batut, la limita, cu deck-ul lui clasic alb/verde.

Pe langa s-au mai disputat si alte meciuri, la care insa nu stiu rezultatul pentru ca nu am fost prezent!

In concluzie, a fost o seara frumoasa, am apucat sa testez un deck de care sunt multumit, urmeaza sa il mai aranjez si finisez putin, iar data viitoare promit sa vin mai bine pregatit, inclusiv cu deck-ul verde de care Cosmin deja s-a speriat!

Toate cele bune!
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

Friday Night Magic (Februarie 15, 2013) Empty Re: Friday Night Magic (Februarie 15, 2013)

Mesaj  Daquinus Dum 17 Feb 2013, 15:04

Am sa postez pozele de la sesiunea de "Magic" cu promisiunea ca voi reveni cu relatarea aferenta.
Asa cum am promis revin cu o scurta relatare de la fata locului. Very Happy
Sesiunea de vinerea aceasta a inceput cu o mica intarziere datorata programului meu dar ceea ce conteaza este ca ea s-a tinut si mai ales ca avem un nou coleg care sper sa vina cat mai des alaturi de noi. Bun venit Bogdan. Cu toata intarzierea prezenta a fost destul de mare, alaturi de Bogdan sosind si Bianca, Roby si Octavian, iar putin mai tarziu Albert. Cat timp eu am incercat sa imi realizez un deck cat de cat competitiv ceielalti au inceput cateva partide.
Friday Night Magic (Februarie 15, 2013) Img_2649
Bianca si Roby si-au testat deck-urile si chiar daca ele au fost destul de bune mai au un pic de munca la sinergia deck-ului. Bianca a optat pentru un deck monocolor de “Forest” iar Roby si-a incercat si el un deck monocolor de “Swamp”. Nu stiu daca au fost foarte multumiti de deck-uri dar cel putin in privinta deck-ului de black, Roby ar putea sa mai faca ceva modificari.
Friday Night Magic (Februarie 15, 2013) Img_2650
Imaginea este destul de elocventa, iar eu prevad cateva modificari majore in deck-urile respective.
Friday Night Magic (Februarie 15, 2013) Img_2651
Cu toate ca nu pot sa spun ca eram multumit de deck-ul meu, facut in graba, am jucat impotriva lui Bogdan al carui deck bazat pe evolving ne-a impresionat placut pe toti. Nu am reusit sa tin piept decat o singura data cand cu ajutorul catorva “pacifisti” i-am linistit creaturile pentru scurt timp. Partidele au fost foarte interesante si in acelasi timp pline de lucruri noi care trebuie asimilate. Dupa ce am ramas in trei, Bianca si Roby trebuind sa plece mai devreme iar Albert avand si el alt program, am jucat multiplayer.
Friday Night Magic (Februarie 15, 2013) Img_2652
Bogdan s-a impus destul de usor in fata deck-ului meu si a avut ceva de furca cu multimea de creaturi aduse pe campul de batalie de catre Octavian.
Friday Night Magic (Februarie 15, 2013) Img_2653
O imagine care va ramane pentru ceva timp in minte, multimea de countere(proaspat achizitionate)pe creaturile lui Bogdan. Dupa cosmarurile cu Doom Blade si alte minunatii am acum un nou motiv de insomnie.
Friday Night Magic (Februarie 15, 2013) Img_2654
La finalul partidelor Bogdan a fost desemnat castigatorul acestei sesiuni si a avut astfel posibilitatea sa deschida boosterul oferit ca premiu si sa aleaga primele cinci carti. Octavian a fost cel de al doilea iar eu am ramas cu ultimele cinci carti de care sunt multumit.
Friday Night Magic (Februarie 15, 2013) Img_2655
Consider ca a fost o sesiune foarte frumoasa si in acelasi timp educativa. De asemenea prin venirea lui Bogdan alaturi de noi mica comunitate de “Magic” a Clubului a avut si va avea in continuare foarte mult de castigat. Pana la sesiunea urmatoare sper ca vom avea cu totii deck-uri mai echilibrate si mai ales ca va putea fi alaturi de noi si Diana a carui absenta se face tot mai simtita. Mie dor de creaturile ei cu “trample” mai ales ca acum si Octavian are cateva carti de “forest” periculoase.
Cu simpatie si respect, Cosmin
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Friday Night Magic (Februarie 15, 2013) Empty Re: Friday Night Magic (Februarie 15, 2013)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum