Board Games & Magic the Gathering
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault"

2 participanți

In jos

Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault" Empty Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault"

Mesaj  Daquinus Vin 04 Ian 2013, 00:49

Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault" Img_2244

"Grab for Power"

Scopul principal al acestui pachet este sa detii 3 artefacte anume: Crown of Empires, Scepter of Empires si Throne of Empires - pe campul de lupta in acelasi timp. Daca le ai pe toate trei, fiecare din ele isi mareste puterea, realizand nu numai un efect bun, ci si un efect brutal absurd. Victoria nu va fi departe!

Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault" Img_2245
Spre diferenta de Intro Pack-urile 2013 acesta contine un singur booster.
Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault" Img_2246
A doua carte revelata este una "uncommon" destul de buna, daca si restul sunt pe masura ar fi un intro pack excelent.
Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault" Img_2247
O privire de ansamblu:
Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault" Img_2248
Creatures, Sorcery, Instant, Artifact and Enchantment
Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault" Img_2249
Land
Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault" Img_2250
Booster pack
Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault" Img_2251
Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault" Img_2252

"Sacred Assault"

Ce e frumos atunci cand esti un Planeswalker este ca nu trebuie sa joci dupa reguli. De exemplu, ai abilitatea de a-ti construi dupa pofta inimii propria creatura si asta este exact ce iti permite pachetul Sacred Assault.

Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault" Img_2253
"Aegis Angel" o carte care jucata bine poate aduce multe satisfactii.
Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault" Img_2254
Boosterul care sper ca ascunde un Mystic rare
Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault" Img_2255
A doua carte din deck. Un inceput bun.
Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault" Img_2256
Creatures, Sorcery, Instant, Artifact and Enchantment
Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault" Img_2257
Land
Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault" Img_2258
Booster pack. Din pacate nu contine nici un Mystic rare Sad
Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault" Img_2259
Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault" Img_2260

Acest 1+1 Special 2 players set este primul meu set de "MAGIC"
Cu ajutorul lui am jucat primele partide si am incercat emotia primului deck manager.

Cu simpatie si respect, Cosmin
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 50
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault" Empty Re: Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault"

Mesaj  daniel M Mier 23 Oct 2013, 01:35

Peste cateva luni se va implini un an si de la primele sesiuni de magic.. E foarte placut sa vezi o prezentare de acu un an, cat de emotionat deschideai primul intro pack, primul booster, deckurile de la inceput, iar acum... am evoluat foarte mult
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault" Empty Re: Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault"

Mesaj  Daquinus Mier 23 Oct 2013, 10:27

M-am uitat peste lista de carti din intro pack-urile cumparate pentru a vedea ce carti mai joc azi in deck-urile mele si am realizat ca din pacate nu prea mai folosesc carti din primele intro pack-uri. Sigurele carti care mai apar in diferitele deck-uri sunt: Doom Blade, Spirit Mantle, Pacifism, restul s-au pierdut pe drum. O sa fie interesant peste inca un an ce carti vom mai juca din actualele deck-uri.
Nu credeam ca o sa ma prinda chiar asa de tare jocul de "Magic" dar m-am inselat.Very Happy 

Cu simpatie si respect, Cosmin
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 50
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault" Empty Re: Unboxing Magic The Gathering 2012 CORE SET "Grab for Power" + "Sacred Assault"

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum