No Retreat! The Russian front

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

No Retreat! The Russian front

Mesaj  daniel M la data de Vin 30 Noi 2012, 14:54

No Retreat! The Russian front este un joc care mi-a trezit interesul din prima clipa in care am aflat despre el, iar dupa ce am citit si vazut cateva recenzii, a devenit ''must have'' in wishlistul meu,iar de cateva zile este in colectia mea ! De ce No Retreat! ? Pentru ca sunt foarte atras de jocurile de razboi, in special de cele despre frontul de est; pentru ca No Retreat! pare cel mai potrivit pentru cineva care se afla in primele faze ale acestui tip de jocuri si pentru ca, din cele auzite ( pentru ca nu am apucat sa l joc inca ), ofera o senzatie aparte atunci cand este jucat.

Asadar, sa trecem la.... treaba!

Cutia, care arata excelent; este simpla,dar atragatoare :

Continutul cutiei, si anume: regulament,cartea cu scenarii,55 de carti,2 player aids,2 zaruri,o harta mare a Europei de Est si 144 de tokenuri

Harta:

Bucurestiul si campurile petroliere de la Ploiesti apar si ele pe harta:

Cartile:

Diferite tokens :

Armata germana

Si ai sai aliati:

Armata Rosie :

Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Re: No Retreat! The Russian front

Mesaj  Daquinus la data de Vin 30 Noi 2012, 19:33

Frumoasa prezentare. Ai deja un partener de joc pentru ca eu am fost convins inca de la titlul jocului. Dupa cum vad are ceva din "Hearts of Iron" deci va fi foarte interesant si solicitant in acelasi timp. Daca nu cer prea mult as vrea sa te rog sa il duci maine cu tine, desigur daca nu e nici un inconvenient.
O seara frumoasa sa ai.

Cu simpatie si respect, Cosmin

Nu dor nici luptele pierdute,
nici ranile din piept nu dor,
cum dor acele brate slute
care să lupte nu mai vor.

Daquinus
Admin

Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 44

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Re: No Retreat! The Russian front

Mesaj  daniel M la data de Vin 30 Noi 2012, 23:05

Stiam ca o sa ti trezesc interesul Smile si ti am spus,ma bucur ca o sa am cu cine le juca; o sa l duc, dar inca nu am citit regulamentul(are 30 de pagini); eu propun (pentru ca si saptamana viitoare voi fi la arad) , sa citim amandoi regulamentul saptamana viitoare si sa ne intalnim in weekend si sa il jucam serios(se joaca doar in 2) . Oricum il duc si maine ca sa vezi despre ce e vorba,dar n o sa avem timp sa ne apucam de el daca am planificat altele.si eu abia astept sa l joc

Data de inscriere : 23/11/2012

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum