Board Games & Magic the Gathering
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Board games session(Septembrie 14, 2013)

2 participanți

In jos

Board games session(Septembrie 14, 2013) Empty Board games session(Septembrie 14, 2013)

Mesaj  Daquinus Mar 10 Sept 2013, 11:44

Board games session(Septembrie 14, 2013) Kingsb10Board games session(Septembrie 14, 2013) Defaul10Board games session(Septembrie 14, 2013) Pic50911

Status: Registration open
Locatie: Iustin Marsieu Nr.28
Ora: 18.00 - 00.00
Scopul: Gaming session
Locuri: 8+

Jocuri propuse:

1. Kingsburg  
2. Shadows over Camelot  
3. Eurorails

INSCRISI:
1. Diana
2. Octavian
3. Cosmin
4. Ana(maybe)
5. Adrian
6.
7.
8.

Va fi o sesiune de gaming pentru
"Kingsburg", "Shadows over Camelot" si "Eurorails". Sesiunea se va incheia in jurul orei 00.00.
Pe langa cele 3 jocuri anuntate se mai pot juca celalalte jocuri aflate permanent la Club. Lista este aici
Va rog sa va anuntati prezenta pana sambata ora 16.00 cel tarziu.
Va multumesc si va asteptam.

Cu simpatie si respect, Cosmin


IMPORTANT
Am rugamintea ca la aceasta sesiune sa nu se consume bauturi alcoolice
Va multumesc.


Ultima editare efectuata de catre Daquinus in Joi 19 Sept 2013, 13:40, editata de 4 ori
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 50
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Board games session(Septembrie 14, 2013) Empty Re: Board games session(Septembrie 14, 2013)

Mesaj  dianadya Mar 10 Sept 2013, 15:52

Kingsburg, preferatul meu. Nu pot sa lipsesc. Multumesc Octavian. Sper sa reusim sa jucam si Camelot macar o runda.

dianadya
dianadya
Game Master of the year
Game Master of the year

Mesaje : 124
Data de inscriere : 08/01/2013
Varsta : 48
Localizare : Arad

Sus In jos

Board games session(Septembrie 14, 2013) Empty Re: Board games session(Septembrie 14, 2013)

Mesaj  Daquinus Dum 15 Sept 2013, 14:01

Am reusit sa jucam asa cum ne-am propus "Kingsburg" si "Eurorails" dar din pacate "Shadows over Camelot" va ramane pentru o viitoare sesiune. La "Kingsburg" dupa un joc foarte strans in care fiecare a incercat sa isi gaseasca strategia victorioasa experienta la joc si-a spus cuvantul, Octavian a reusit o victorie frumoasa insa nu lipsita de emotii, Adrian era foarte aproape de o victorie.
Am inceput si "Eurorails" cu cateva modificari la mecanica jocului pentru a accelera un pic "mersul trenurilor"Very Happy aceste mici modificari au permis o alta abordare a jocului si asta s-a vazut rapid prin constructia de linii ferate in centrul Europei. Cu toate ca nu am reusit sa terminam jocul, Octavian trebuind sa plece, cu totii am avut cateva transporturi efectuate cu bine si asta s-a vazut in banii din cont. Victoria a revenit, asa cum ii sta bine unui adevarat iubitor al fenomenului feroviar, lui Octavian. Felicitari.
Sesiunea s-a incheiat cu minunate partide de "Magic" disputate intre Iulian si Cosmin. Deck-ul meu de "Ingeri" si-a facut datoria atat impotrtiva deck-ului de "green" cat si impotriva celui de "mill" si a celui de "vampiri". Multumesc lui Iulian pentru minunatele partide si il felicit pentru fair play.

CLASAMENTUL SERII

KINGSBURG                                      
Locul 1: Octavian-42 puncte              
Locul 2: Adrian-36 puncte                  
Locul 3: Diana-28 puncte                  
Locul4: Cosmin-23 puncte

EURORAILS
Locul 1: Octavian
Locul 2: Iulian
Locul 3: Cosmin

Felicitari tuturor pentru o noua seara frumoasa.

Cu simpatie si respect, Cosmin
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 50
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Board games session(Septembrie 14, 2013) Empty Re: Board games session(Septembrie 14, 2013)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum