Board Games & Magic the Gathering
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Friday Night Magic (August 30, 2013)

4 participanți

In jos

Friday Night Magic (August 30, 2013) Empty Friday Night Magic (August 30, 2013)

Mesaj  Daquinus Mar 27 Aug 2013, 19:13

Friday Night Magic (August 30, 2013) Gtc_fn10

Status: Registration open
Format: Extended
Numar jucatori: 6+
Locatie: Iustin Marsieu Nr.28
Ora: 18.30
Premiul: 1 Booster MTG
Taxa de inscriere: 5 Lei

Va multumesc.
Cu simpatie si respect, Cosmin


PLANESWALKERS:

1. Bianca
2. Diana
3. Cosmin
4. Iulian(maybe)
5. Albert(maybe)
6. Ovidiu(maybe)
7. Francesca(maybe)
8.
9.


IMPORTANT
Am rugamintea ca la aceasta sesiune sa nu se consume bauturi alcoolice
Va multumesc.


Ultima editare efectuata de catre Daquinus in Dum 08 Sept 2013, 21:38, editata de 3 ori
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 50
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Friday Night Magic (August 30, 2013) Empty Re: Friday Night Magic (August 30, 2013)

Mesaj  juve Mier 28 Aug 2013, 14:20

Eu nu voi ajunge deoarece voi fi in Timisoara vineri. Cu aceasta ocazie, voi participa la FNM la cei din Timi. Sunt curios ce decks au si cum se va comporta deckul meu, si poate reusesc sa mai fac cateva trades sa imi completez deckul. Distractie placuta!

juve
Guardian

Mesaje : 59
Data de inscriere : 24/01/2013
Varsta : 37
Localizare : Arad

Sus In jos

Friday Night Magic (August 30, 2013) Empty Re: Friday Night Magic (August 30, 2013)

Mesaj  Daquinus Mier 28 Aug 2013, 21:42

Distractie placuta si tie Adrian si multa bafta. Transmite salutari din partea noastra si celor din Timisoara.
Poate reusesti sa ajungi sambata si sa ne spui cum a fost.

Cu simpatie si respect, Cosmin
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 50
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Friday Night Magic (August 30, 2013) Empty Re: Friday Night Magic (August 30, 2013)

Mesaj  Darkilian Joi 29 Aug 2013, 11:14

Daca ajung eu, ajunge si Francesca cu mine. Vrea sa isi incerce deck-ul pe noi toti. ^^
Darkilian
Darkilian
Paladine

Mesaje : 112
Data de inscriere : 08/07/2013
Varsta : 31
Localizare : Arad

http://darkilianraven.deviantart.com/

Sus In jos

Friday Night Magic (August 30, 2013) Empty Re: Friday Night Magic (August 30, 2013)

Mesaj  daniel M Vin 30 Aug 2013, 15:47

Din pacate, pentru o perioada nedeterminata (undeva intre cateva luni si sper,maxim un an) nu o sa mai pot lua parte la serile de magic,iar la cele de sambata mai rar(cand ajung acasa si am timp); sper sa gasesc o mana de oameni si prin Satu Mare care sa joace magic si bgames; cum in tot raul e si un bine, cel putin pentru o vreme, deckul meu albastru negru n-o sa va mai faca necazuri si n-o sa mai umple masa de zburatoarele lu Talrand Smile) . (Cosmin, sa nu lasi verzii sa-si faca iar de cap)
Pastram legatura si sper sa revin dupa cateva luni cu totul la Arad!
Cu prietenie,
Dani
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Friday Night Magic (August 30, 2013) Empty Re: Friday Night Magic (August 30, 2013)

Mesaj  Daquinus Sam 31 Aug 2013, 09:28

Preferam sa se umple toata masa de zburatoarele lui Talrand si tu sa fi prezent chiar daca aveam de furca cu deck-ul tau. E o veste trista pentru noi toti si in special pentru mine dar sper ca macar o data sau de doua ori pe luna sa reusim sa ne intalnim. Sper sa gasesti si la Satu Mare o comunitate de jucatori si astfel sa reusesti sa petreci seri minunate si acolo si prin asta sa te mentii in forma pentru partidele jucate acasa.Very Happy 
Sa ne revedem cu bine. Ai grija de tine si mai ales nu ne uita, nici noi nu te vom uita.

Cu multa simpatie si deosebit respect, Cosmin
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 50
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Friday Night Magic (August 30, 2013) Empty Re: Friday Night Magic (August 30, 2013)

Mesaj  daniel M Sam 31 Aug 2013, 09:58

Nu stiu daca o sa gasesc,dat fiind ca orasul e mult mai mic decat Aradul si pana acum n-am gasit vreo informatie in legatura cu existenta vreunor jucatori pe acolo; si chiar daca ar fi, cu siguranta nu o sa fie acelasi grup precum cel de acasa. Bineinteles ca n-o sa va uit, in 5-6 luni eu sper sa reusesc sa ajung acasa ,iar in acest timp o sambata-doua pe luna tot o sa reusesc sa ajung. 
Va doresc mult succes in noua liga si astept sa vad cum decurg luptele!
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Friday Night Magic (August 30, 2013) Empty Re: Friday Night Magic (August 30, 2013)

Mesaj  juve Sam 31 Aug 2013, 16:40

Imi pare rau sa aud ca nu voi putea sa imi iau revansa prea curand, mai ales dupa cum s-a terminat ultima batalie intre noi Sad Dar sunt convins ca vom mai juca si sambata cand ajungi acasa.

Am participat ieri la turneu in Timisoara in format standard. In primele doua partide nu am prea avut nici o sansa, contra un deck de alb-rosu-negru, si unul de alb-verde. Dupa primele doua partide, am primit un adversar mai acceptabil, care a pierdut si el primele doua partide. Aici in schimb a intervenit alta problema: se pare ca unele din cartile mele (Goblin Fireslinger, Pelakka Wurm si Cudgel Troll) nu sunt legale in formatul care am jucat, si am pierdut primul joc. Am inlocuit cu ce am putut cartile ilegale, dar am pierdut si al doilea joc. Ultima partida a serii a fost contra unui deck de tokens, unde am avut si primele victorii. Am reusit sa castig cu 2-1, obtinand astfel prima victorie.

Despre turneul de Magic Celebration, am inteles ca nu va fi nici o taxa de inscriere. Sunt 36 de locuri, dar deocamdata erau doar 12 persoane inscrise.

juve
Guardian

Mesaje : 59
Data de inscriere : 24/01/2013
Varsta : 37
Localizare : Arad

Sus In jos

Friday Night Magic (August 30, 2013) Empty Re: Friday Night Magic (August 30, 2013)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum