Board Games & Magic the Gathering
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cartile favorite

2 participanți

In jos

Cartile favorite Empty Cartile favorite

Mesaj  daniel M Mier 31 Iul 2013, 19:40

Dupa ce am vazut artworkurile favorite ale unora dintre noi,ca sa mai condimentam putin discutiile de pe forum, propun ca fiecare sa mai posteze 6 carti favorite ( nu din punct de vedere al artworkului,ci din orice alte motive: abilitati, putere, felul in care interactioneaza cu oponentul etc )  :

Cartile favorite 205003  Cartile favorite 244313  Cartile favorite 366339

Cartile favorite 370622  Cartile favorite 260989  Cartile favorite 220265

*pentru ca mi-a placut cum si-a argumentat Cosmin alegerile, hai sa spun si eu cateva cuvinte despre cartile alese:
Overwhelming Stampede este o carte care imi place mult, numai artworkul exprimand forta si stupefactia care trebuie sa o incerce adversarul in momentul jucarii unei asemenea carti; sunt nenumarate modalitati prin care verdele si rosul pot ''pompa'' puterea unei creaturi, astfel ajungand la un atac de 30 - 40 damage cu usurinta.In cazul in care adversarul nu are un truc care sa-l apere de acest atac, nu cred ca il mai poate scapa ceva. Albastrul fiind poate culoarea mea preferata, Ponder este una dintre cele mai bune carti de albastru, oferind un avantaj substantial; pentru o mana, iti aranajezi primele trei carti si tragi una dintre ele; ba mai mult, in cazul in care nu sunt cartile de care ai nevoie, poti amesteca deckul si spera la cartea potrivita. 
Gift of Orzhova, un enchantment care ii da creaturii tale flying, +1 +1 si lifelink; este foarte bun pentru deckuri tarzii,care au nevoie de viata pentru a-ti da timpul necesar recrutarii unei armate puternice; ca sa nu mai spun de artworkul superb.   Clone,o alta alegere de albastru, imi place pentru ca poate fi folosita in mai multe feluri: pentru a copia o creatura puternica de-a adversarului, pentru a copia pentru 4 mana o super creatura de-a ta, sau chiar pentru a elimina creatura legendara a oponentului,copiind-o. Vampire Nighthawk nu cred ca mai are nevoie de nicio prezentare; este o carte extraordinara; 2/3, flying, deathtouch si lifelink...  Si ajungem iarasi la albastru..si la o carte extrem de deranjanta pentru adversar: cum este sa ii transformi super creatura indestructibila sau cu o super abilitate intr-o broscuta amarata de 1/1 ?..


Ultima editare efectuata de catre daniel M in Joi 01 Aug 2013, 14:06, editata de 1 ori
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Cartile favorite Empty Re: Cartile favorite

Mesaj  Daquinus Joi 01 Aug 2013, 12:33

Cum deck-ul meu de "White" este favoritul meu e normal ca majoritatea cartilor mele favorite sa fie "white".
Cartile favorite Archan10Cartile favorite Armore10Cartile favorite Chalic10
Cartile favorite Fiend_10Cartile favorite Holy_m10Cartile favorite Trauma10
Fiecare are pe langa artwork-ul splendid cateva calitati sau mai corect spus abilitati speciale. Archangel of Thune nu e inca in deck-ul meu dar sper sa il pot achizitiona in curand. Armored Ascension aveam doar un exemplar si nu l-am prea jucat dar acum am doua bucati si cred ca isi va face aparitia in deck-ul meu. Chalice of Life/Death m-a ajutat de multe ori si este una dintre cartile pe care le-am dorit foarte mult si datorita semnificatiei ei speciale pentru mine. Fiend Hunter una dintre cartile cele mai bune din deck-ul meu si posibil si cele mai urate de adversari datorita abilitati sale. Holy Mantle este o carte care mi-a adus de multe ori victoria si sper ca si pe viitor sa ma ajute chiar daca nu imi bazez strategia de joc numai pe ea. Traumatize o carte recent descoperita si jucata in noul meu deck de mill/unblockable. Cu toate ca este doar una am reusit sa fac un combo perfect si mi-a adus victoria lasand adversarul cu viata dar fara carti in library.Very Happy 
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 50
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum