Board Games & Magic the Gathering
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Friday Night Magic (Martie 1, 2013)

3 participanți

In jos

 Friday Night Magic (Martie 1, 2013) Empty Friday Night Magic (Martie 1, 2013)

Mesaj  Daquinus Mier 27 Feb 2013, 11:43

 Friday Night Magic (Martie 1, 2013) Mtg110

Status: Registration open
Format: Standard/Extended
Numar jucatori: 6+
Locatie: Iustin Marsieu Nr.28
Ora: 18.30

STANDARD pentru deck 2013 CORE SET
EXTENDED pentru deck 2012 CORE SET sau editii mai vechi

Va multumesc.
Cu simpatie si respect, Cosmin


PLANESWALKERS:

1. Octavian
2. Cosmin
3. Roby
4.
5.
6.


Ultima editare efectuata de catre Daquinus in Mier 06 Mar 2013, 18:06, editata de 3 ori
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 50
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

 Friday Night Magic (Martie 1, 2013) Empty Re: Friday Night Magic (Martie 1, 2013)

Mesaj  tyco Mier 27 Feb 2013, 12:32

Eu vin, ca am de testat noile deck-uri Smile
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

 Friday Night Magic (Martie 1, 2013) Empty Re: Friday Night Magic (Martie 1, 2013)

Mesaj  tyco Sam 02 Mar 2013, 02:39

Si inca o seara de magic sa dus. Cosmin o sa aibe deja cosmaruri cu verde, sunt curios cand cele 2 deckuri au sa se intalneasca, care o sa castige!
Eu sunt multumit de prestatia deck-urilor mele, am si castigat, am si pierdut, asa cum e normal defapt. Daca imi cumpar cateva carti, o sa iasa ceva foarte interesant si cat de cat competitiv. Toti devenim din ce in ce mai buni si evoluam, cea ce e un lucru bun, devine din ce in ce mai interesant!
Tot raman la parerea ca in 3 e mai interesant si fain, pentru ca trebuie sa gandesti si mai mult! Am incercat varianta cu planechase, acum citesc regulile oficiale sa vedem ce zic! Cred ca e o aditie interesanta, adauga un element de surpriza in joc, cand ti-e lumea mai draga, iti da peste cap toate planurile. Cred ca am sa tiparesc cartile, pentru ca aplicatia asta de pe tableta cred ca triseaza Smile)
O seara "magica", ca de obicei, astept tura urmatoare!
Scorurile nu le mai stiu, sunt la Cosmin in arhiva!
Ma opresc ai, pentru ca as putea sa continui la nesfarsit, sa ne vedem cu bine data viitoare!
Toate cele bune!
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

 Friday Night Magic (Martie 1, 2013) Empty Re: Friday Night Magic (Martie 1, 2013)

Mesaj  Daquinus Sam 02 Mar 2013, 11:45

O noua seara de "Magic" plina de partide pe muchie de cutit. Deck-ul de verde al lui Iulian si-a facut bine datoria reusind sa sperie bine pe toti. Mi-e groaza deja numai la gandul ca trebuie sa mai primeasca ceva carti noi si cat de greu va fi atunci de blocat. Deck-ul de meu de "ingeri" a functionat foarte bine si cu cateva aditii necesare va fi un deck foarte bun. Am reusit performanta sa tin piept deck-urilor lui Iulian si Roby in partide directe si m-am inecat si eu la mal in fata deck-ului lui Octavian. Felicitarile mele pentru victoria obtinuta in jocul de "Planechase".
Mie mi-a placut noua formula de joc si sper sa mai jucam cat de curand, daca se poate si in patru pentru ca sunt convins ca se vor schimba mult datele problemei.
La aceasta sesiune am avut si doua noi colege, Carina si Madalina, bun venit alaturi de noi si va mai asteptam. Din pacate nu au fost cucerite de "Magic" si au optat sa joace alte jocuri dar important este ca au participat si sau distrat jucanduse.
Asa cum spunea Octavian, se simte de la o sesiune la alta cum crestem si invatam lucruri noi. Nu suntem experti in "Magic" dar in ritmul in care mergem cred ca vom devenii. Very Happy
Felicitari pentru partidele minunate tuturor participantilor.
Asteptam sesiunea de vinerea viitoare cand sper sa avem alaturi de noi si pe Diana si Daniel cu deck-urile lor.
Va multumesc.

Cu simpatie si respect, Cosmin
O zi frumoasa tuturor.
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 50
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

 Friday Night Magic (Martie 1, 2013) Empty Re: Friday Night Magic (Martie 1, 2013)

Mesaj  tyco Sam 02 Mar 2013, 12:25

Cateva aditii la regulile de planechase. Fiecare jucator are un deck separat de 10 plane-uri, deci nu e unu comun pentru toti. Desi nu vad cu ce ar afecta asta jocu de pa acum.
Cu ce poate afecta e uatoarea chestie. Cartea e considerata o vraja permanenta la care poti apela cand vrei. Daca dai cu zarul se considera ca incerci sa dai un spell. Daca iese chaos, atunci ceilti jucatori pot juca instante si sa blocheze sau redirectioneze vraja. Acel spell se joaca ultimul! Deci cu un negate de albastru( asta mio venit in minte amu) scapi lejer de abilitatea chaos.
Al 2 lea lucru se refera la when you enter the plain, cum zicea robi, se aplica pentru Toti jucatorii, doar cand a intrat. Mai sunt carti ce folosesc abilitatea cand iesi de pe ea.
Sper ca am rezolvat cateva nelamuri si da, planechase specifica si ei pe site, ca desi se poate juca si in 2, recomandat e multiplayer free for all sau alte variante!
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

 Friday Night Magic (Martie 1, 2013) Empty Re: Friday Night Magic (Martie 1, 2013)

Mesaj  daniel M Sam 02 Mar 2013, 14:00

Imi pare rau ca nu am putut veni, chiar imi plac mult serile de magic. Din pacate, pentru urmatoarele 3-4 luni, daca o sa mai pot ajunge odata sau de doua ori o sa fie bine; mai degraba la sesiunile de sambata o sa mai pot veni, dar si aia odata pe luna eventual, cand vin acasa. dar nu-i nimic, o sa iau deckurile cu mine si gasesc cu cine sa mai joc. De doua saptamani incoace, albastrul a inceput sa devina culoarea preferata, imi place cel mai mult dintre toate pentru ca poti controla adversarul cam dupa cum vrei tu daca iti vin si cartile bune.
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

 Friday Night Magic (Martie 1, 2013) Empty Re: Friday Night Magic (Martie 1, 2013)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum