Board Games & Magic the Gathering
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sa ne cunoastem mai bine

+18
andrei.neag
Cpt.Nero
predator5047
Icantfindusername
MartaFoi
Darkilian
tzutzy
Ana313
Ro.bertmuth
Vladiman
juve
Minael
dianadya
iulianconstantin3
achiles 29
daniel M
Daquinus
tyco
22 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Sa ne cunoastem mai bine - Pagina 2 Empty Re: Sa ne cunoastem mai bine

Mesaj  alexandru Vin 13 Noi 2015, 12:59

Salutari!
Eu sunt Alexandru, am 25 de ani si sunt profesor de limba engleza. De ceva vreme am inceput sa acord to mai mult timp jocurilor de societate. Practic, mi-au placut jocurile de multa vreme, insa numai recent am decis sa incep sa investesc in jocuri.

Tin minte ca primul meu joc a fost Privatizare. Cred ca aveam aproape 10 ani cand m-am jucat prima data, dar mi-a placut la nebunie. De atunci am tot jucat tot felul de jocuri dar numai pe principiul "n-am, da-mi tu!". Ei bine de aproximativ un an am reusit sa-mi conving prietenii ca mai bine vine toata lumea la mine si ne jucam ceva decat sa bem cafea in oras. Ei si asa am inceput sa cumpar joc peste joc. Am inceput cu Catan, apoi nu m-am putut abtine si a trebuit sa imi iau si niste extensii (Navigatorii si Orase si Cavaleri), apoi am adaugat un Monopoly, ca deh, toata lumea are Monopoly si nu este niciun fel mai bun de a-ti distruge prietenii decat cu o sesiune de Monopoly. Haha. In plus mai am Dead of Winter, Activity, Ticket to Ride, Cluedo. La urmatorul salar am zis ca trebuie neaparat sa-mi cumpar Epic Spell Wars, The Resistance, si The Gallery.

Imi place foarte mult si Magic, doar ca nu cred ca as putea sa cumpar carti peste carti si sa am mereu un deck up to date, asa ca ma rezum la a ma juca online.

Marele meu noroc e ca am reusit sa bag virusu de board gaming si in sistemul prietenilor, astfel ca de cele mai multe ori pierdem weekenduri intregi jucandu-ne si incercand sa ne decidem ce joc sa ne mai cumparam.

In rest, nu stiu, imi plac treburile nerdy, serialele, si gatitul.
Numa bine!
alexandru
alexandru
Neophyte

Mesaje : 6
Data de inscriere : 12/11/2015
Varsta : 33
Localizare : Arad

Sus In jos

Sa ne cunoastem mai bine - Pagina 2 Empty Re: Sa ne cunoastem mai bine

Mesaj  Daquinus Sam 14 Noi 2015, 07:29

Bun venit Alexandru.

Sper sa ne vedem cat de curand la o sesiune de jocuri. Daca esti interesat si de "Magic" poti sa joci, fara sa investesti, cu deck-uri imprumutate de la noi.
O zi frumoasa sa ai.

Cu simpatie si respect, Cosmin
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Sa ne cunoastem mai bine - Pagina 2 Empty Re: Sa ne cunoastem mai bine

Mesaj  daniel M Vin 04 Dec 2015, 17:06

Salutari Alexandru! Te asteptam sa jucam Dead of Winter! Very Happy si multe alte jocuri!
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Sa ne cunoastem mai bine - Pagina 2 Empty Re: Sa ne cunoastem mai bine

Mesaj  alexandru Vin 04 Dec 2015, 17:16

Unde? Cand? Cum? N-am mai jucat Dead of Winter de aproape 2 saptamani asa ca i'm all up for it!
alexandru
alexandru
Neophyte

Mesaje : 6
Data de inscriere : 12/11/2015
Varsta : 33
Localizare : Arad

Sus In jos

Sa ne cunoastem mai bine - Pagina 2 Empty Re: Sa ne cunoastem mai bine

Mesaj  daniel M Vin 04 Dec 2015, 17:26

Cand are Cosmin timp, anuntam aici si ne putem baga Smile de regula noi ne mai strangeam in timpul saptamanii, joia pentru jocuri, vinerea pentru Magic; sau sambata pentru jocuri, inainte. Cred ca ne bucuram cu totii cand aflam ca mai exista jucatori si pasionati prin Arad!
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Sa ne cunoastem mai bine - Pagina 2 Empty Re: Sa ne cunoastem mai bine

Mesaj  alexandru Vin 04 Dec 2015, 17:27

Sambata asta ar fi genial- desi cred ca poate e cam short notice... iar in timpul saptamanii sunt ocupat pana la 8 seara
alexandru
alexandru
Neophyte

Mesaje : 6
Data de inscriere : 12/11/2015
Varsta : 33
Localizare : Arad

Sus In jos

Sa ne cunoastem mai bine - Pagina 2 Empty Re: Sa ne cunoastem mai bine

Mesaj  daniel M Vin 04 Dec 2015, 17:34

Aham..pai asteptam sa vedem ce spune Cosmin.. cand poate el si ceilalti. important e ca te-am identificat Smile) si ca ne ai si tu in vizor. si eu si Cosmin avem colectii destul de serioase de jocuri, deci din punctul asta de vedere stam bine Smile
https://www.facebook.com/BoardGames-Club-Arad-1011214218922965/?fref=ts asta e adresa de fb; in ultimele saptamani ne-am mai intalnit si la Carturesti.
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Sa ne cunoastem mai bine - Pagina 2 Empty Re: Sa ne cunoastem mai bine

Mesaj  alexandru Vin 04 Dec 2015, 17:43

In vizor va am de ceva vreme, numai ca mai mereu mi-a fost tarsa sa ma bag in seama pana cand nu am adunat si eu niscaiva experienta intr-ale gamingului. Very Happy
EDIT: de FB stiu, si acolo va urmaresc de ceva vreme, dar la Magic n-am venit doar pentru ca n-am deckul meu si n-as vrea sa imprumut si sa scap cine stie ce pe el (da am un noroc de toata pomina) Smile))
alexandru
alexandru
Neophyte

Mesaje : 6
Data de inscriere : 12/11/2015
Varsta : 33
Localizare : Arad

Sus In jos

Sa ne cunoastem mai bine - Pagina 2 Empty Re: Sa ne cunoastem mai bine

Mesaj  daniel M Vin 04 Dec 2015, 17:52

Foarte rau ai facut! Very Happy Primim cu bratele deschise pe oricine vrea sa joace, sa incerce, sa vada despre ce e vorba; nu suntem un grup de elita intr-ale boardgamingului, ba din contra. Da-mi un pm cu facebookul tau ca sa te anunt mai simplu cand ne intalnim data viitoare; pe viitor, in cazul in care esti interesat: se fac intalniri de boardgames prin tara, 3-4 zile intr-o locatie cu sala de mese numai bune de jucat, se aduna pasionati din toata tara si rezulta o atmosfera de vis. Dar astea le putem discuta mai tarziu; chiar weekendul trecut am fost la una.
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Sa ne cunoastem mai bine - Pagina 2 Empty Re: Sa ne cunoastem mai bine

Mesaj  alexandru Vin 04 Dec 2015, 17:55

ti-am zis ca-s batut in cap.. poate ma mai dezmeticesc pana la urmatoarea intalnire. io stiu?
alexandru
alexandru
Neophyte

Mesaje : 6
Data de inscriere : 12/11/2015
Varsta : 33
Localizare : Arad

Sus In jos

Sa ne cunoastem mai bine - Pagina 2 Empty Prezentare

Mesaj  Andrei V Vin 16 Dec 2016, 22:26

Buna. Ma numesc Andrei, am 28 de ani si sunt din Arad. Pasiunea pt jocurile de societate a inceput cam acum un an de zile cu arhi cunoscutul Catan iar acum colectia mea a ajuns sa includa 26 de jocuri

Andrei V
Ghost

Mesaje : 3
Data de inscriere : 16/12/2016

Sus In jos

Sa ne cunoastem mai bine - Pagina 2 Empty Re: Sa ne cunoastem mai bine

Mesaj  Daquinus Sam 17 Dec 2016, 01:16

Bun venit Andrei. Sper sa ne vedem in curand si la o viitoare sesiune de jocuri. Nu stiu exact daca pana la sfarsitul anului mai organizam ceva dar anul care vine il incepem in forta.
Anuntam fiecare sesiune si esti binevenit.

Cu simpatie si respect, Cosmin
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 51
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Sa ne cunoastem mai bine - Pagina 2 Empty Re: Sa ne cunoastem mai bine

Mesaj  daniel M Mar 20 Dec 2016, 18:45

Salut Andrei; poti da like paginilor Boardgamesclub Arad sau Jocuri, culoare si magie pe FB pentru a urmari cand organizam intalniri. Numai bine!
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Sa ne cunoastem mai bine - Pagina 2 Empty callitri

Mesaj  callitri Vin 09 Feb 2018, 11:43

Buna ziua

Ma numesc More Saghi Balint am 33 de ani. Nu am experienta in table top games deloc , dar am vazut poze despre warhammer 40k pe net si mi-a placut dedicatia oamenilor care participa la un asemenea eveniment.
Despre Magic: The Gathering am auzit dar cunistintele mele se cam termina aici Smile , sunt passionat de jocurile PC, e greu sa gasesti jocuri de calitate, dar se pot gasi si ele, evident prefer RPG-urile.
Sunt curios de table top games de atmosfera ce pot aduce intre jucatori.
Cam atat pentru inceput.

Cu respect
Balint

callitri

Mesaje : 1
Data de inscriere : 09/02/2018

Sus In jos

Sa ne cunoastem mai bine - Pagina 2 Empty Re: Sa ne cunoastem mai bine

Mesaj  daniel M Vin 09 Feb 2018, 20:15

Salut Balint si bine ai venit pe forumul nostru!
Din luna martie vom incepe sesiunile de jocuri si te asteptam pentru a incerca jocuri din colectiile noastre diverse si destul de numeroase. Ne gasesti si pe facebook: Boardgames club Arad, postam si acolo.
Numai bine
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Sa ne cunoastem mai bine - Pagina 2 Empty Re: Sa ne cunoastem mai bine

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum