Board Games & Magic the Gathering
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth

3 participanți

In jos

Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth Empty Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth

Mesaj  Daquinus Lun 28 Ian 2013, 23:55

Duel Decks: Venser vs. Koth
Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth Venser10
Cum imi doream foarte mult un planeswalker am decis sa achizitionez un duel deck care contine doi. Eu eram interesat desigur de Venser dar cum pretul duel deck-ului era foarte bun nu am stat pe ganduri.

Descrierea celor de la Wizards of the Coast:
”Planeswalker-ul Koth, din planul Mirrodin, a cautat ajutor atunci cand lumea sa s-a intunecat. El a calatorit in Dominaria pentru a cauta aliati si sa se intalneasca cu prietenul sau, Planeswalker-ul Venser.
Cand Venser si-a dat seama ca Phyrexia ameninta lumea lui Koth, a stiut ca singura speranta pentru Mirrodin este de a gasi Creatorul sau. Dar asta ar insemna abandonarea oamenilor sai intre timp.
Koth mai degraba si-ar da viata decat sa intoarca spatele semenilor sai Mirran. Dar Venser stia ca oricum vor muri daca nu vor ajunge la Karn, fostul sau mentor si creatorul Mirrodin.

Doi Planeswalkers, un singur tel, metode foarte diferite. Recreaza lupta pentru salvarea Mirrodin! ”Duel Deck-ul Venser vs. Koth este al 9-lea set din seria Duel Deck-urilor de la Magic the Gathering. Acesta a fost lansat în martie 2012 şi conţine două deck-uri pre-construite, tematice. Cele două pachete cuprind câte 60 cărţi fiecare, iar acestea din urmă sunt reprint-uri ale unora dintre cele mai apreciate cărţi din istoria MTG. Ambele deck-uri au 10 cărţi rare, 2 mitice rare, 2 Planeswalkers iar 7 dintre cărţi au un nou design.

Mult asteptata cutie
Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth Img_2548
O surpriza placuta, cutia contine si doua deckbox-uri
Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth Img_2549
Cei doi planeswalkes: Venser & Koth
Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth Img_2550
Deck-urile asteptand sa fie desfacute
Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth Img_2551
Cateva dintre minunatele carti
Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth Venser11Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth Image112Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth Image211Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth Image310Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth Image410Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth Image510
Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth Koth11Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth 111Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth 210Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth 310Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth 411Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth 810
Sper ca in curand sa folosesc cateva dintre cartile acestea in deck-ul meu de White.

Cu simpatie si respect, Cosmin

Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 50
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth Empty Re: Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth

Mesaj  daniel M Mar 29 Ian 2013, 00:16

Foarte fain! Felicitari pentru achizitie, sunt curios sa vad si eu pachetele sambata, o sa aduc si eu noile achizitii,doar pentru clatit ochii pana nu le pun sleevuri Smile)
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth Empty Re: Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth

Mesaj  Daquinus Mar 29 Ian 2013, 00:26

O sa avem deci ce admira fiecare. Poate reusim si un trade.
Din mesajul tau sa inteleg ca nu vi vineri la seara de "Magic"?

Cu multa simpatie si respect, Cosmin
Daquinus
Daquinus
Admin

Mesaje : 1053
Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 50
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth Empty Re: Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth

Mesaj  tyco Mar 29 Ian 2013, 00:34

Fain set, si planeswalkerii arata f tari, is curios cum schimba jocul!
O sa fac si eu un small unboxing dupa ce imi vine cutia. Ma rog la mine o parte din carti se stiu deja, ce e in booster packs e partea interesanta. Poate vin si niste trade-uri dupa, depinde ce noroc o sa am Smile
Eu inca nu stiu daca vin vineri, ramane de vazut! Cam 50/50 sanse!
Toate cele bune!
tyco
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Mesaje : 557
Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 35
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth Empty Re: Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth

Mesaj  daniel M Mar 29 Ian 2013, 11:44

@Cosmin Nu vin vineri pentru ca nu am cum(vineri plec din Bucuresti si ajung sambata dimineata) ; da, o sa fac si eu un inventar si sa vad ce mai am si ce pot da la trade si vedem sambata
daniel M
daniel M
Master of the Games

Mesaje : 726
Data de inscriere : 23/11/2012
Localizare : Arad

Sus In jos

Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth Empty Re: Unboxing Magic The Gathering Duel Decks: Venser vs. Koth

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum