Sa ne cunoastem mai bine

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Sa ne cunoastem mai bine

Mesaj  tyco la data de Vin 23 Noi 2012, 12:01

Pe toate forumurile pe unde umblu exista un topic din acesta, unde fiecare membru nou se prezinta. Ca model as spune, avand in vedere tema acestui forum, nume, ocupatie, eventual varsta, alte hobby-uri, ce tip de jocuri preferi si ce jocuri detii! Incep eu

Ma numesc Iancu Octavian, am 23 de ani si sunt student in anul 3 la Aurel Vlaicu in arad, la Automatica si informatica aplicata. Alte pasiuni de-ale mele sunt Modelismul feroviar(fiind membru fondator si vicepresedinte a clubului de modelism feroviar din arad), jocurile video retro si bineinteles, jocurile de societate. Am in colectie Colonistii din catan+navigatorii+expansiune pentru 5-6 jucatori la jocul de baza, facuta de mine, Risk revised edition, kingsburg, eurorails plus inca cateva jocuri facute de mine și cateva vechi, de pe vremea comunista. Am detinut si Dungeons and dragons, legend of drizzt, dar m-am plictisit de el si nu mai aveam cu cine sa il joc, asa ca l-am dat. Ca si jocuri, le prefer pe cele usor de inteles, ce le pot explica usor noilor jucatori, sa se prinda repede, sa nu trebuiasca cunostiinte avansate de engleza(am jucatori mai batrani ce nu stiu engleza) si sa poata juca si copii mai mici(10-12 ani).

Sper la o colaborare cat mai apropiata!
Toate cele bune!
tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Data de inscriere : 23/11/2012
Varsta : 28
Localizare : In lumea mea

http://www.arrailclub.uv.ro

Sus In jos

Re: Sa ne cunoastem mai bine

Mesaj  Daquinus la data de Vin 23 Noi 2012, 14:45

Bun topicul

Ma conformez si eu.
Ma numesc Cosmin Giurgiu, am 39 de ani si de 6 ani sunt angajatul unei firme de mobila la comanda. Sunt casatorit si am un baietel de 5 ani de care sunt foarte mandru.
Pasiunile mele sunt istoria si mai recent boargame-ul. In colectia personala detin pentru moment doar 3 jocuri (I Am Vlad, Carcassonne si A Game of Thrones ) dar sper si sunt convins ca voi fi atras si de altele. Prin deschiderea acestui forum si prin proiectul initiat de a crea un club de boardgame in Arad sper sa reusesc, impreuna cu cei care vor fi interesati si pasionati de boardgames, sa formam o comunitate mica dar pasionata.
Prefer jocurile de strategie sau cele tip battlelore dar sunt deschis si la alte provocari.
Probabil ar mai fi cate ceva de spus dar nu vreau sa monopolizez acest topic.
Doresc, si sper, sa gasesc oameni la fel de pasionati si sa reusesc sa colaborez excelent cu ei.

Cu simpatie si respect, Daquinus

Nu dor nici luptele pierdute,
nici ranile din piept nu dor,
cum dor acele brate slute
care să lupte nu mai vor.

Daquinus
Admin

Data de inscriere : 24/10/2012
Varsta : 44
Localizare : Arad

http://boardgamesarad.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj  daniel M la data de Vin 23 Noi 2012, 15:45

Salut!ma bucur ca a inceput si Aradul sa apara pe harta pasionatilor de bgames din tara.
Ma numesc Dani, am 24 de ani si momentan sunt student. Pasiunile mele sunt: desenul,pictura,bgames,calatoriile,sportul,istoria si ar mai fi Very Happy . Din "camara" cu bunatati amintesc: Agricola,7 wonders,catan,cyclades,reteaua energetica,dominion,memoir 44 si lista poate continua pana la aproximativ 25 de bucati. In ceea ce priveste preferintele, nu prea sunt atras de jocurile simple si repetitive, imi plac jocurile de strategie,sunt foarte atras de jocurile de razboi( detin Hannibal,No retreat! the russian front,Twilight Struggle,A few acres of snow ), in esenta, de jocuri bune, care sa implice putin noroc si care sa scrie o poveste la finalul lor.
Cu prietenie , Dani!

daniel M
Master of the Games

Sus In jos

Achiles 29

Mesaj  achiles 29 la data de Sam 24 Noi 2012, 12:13

Ceau! Ma numesc Eduard, dar prietenii imi zic Edy / Ahile / Cobra...am 23 de ani, sunt aradean si sunt mandru de asta si de orasul meu...momentan sunt liber profesionist, dar calatoresc...voi pleca sa lucrez in strainatate si probabil ca pe viitor daca vor fi intalniri nu voi putea asista la toate...prietenii mei stiu asta si inteleg...printre care si Daniel M, sau chegue cum ii spunem noi (de la el am si invitatia asta) sper sa o onorez cum pot mai bine si voi incerca sa fiu cat mai activ posibil pt. ca la fel ca si voi si ca si restul din generatia mea si cele de dinainte, am crescut cu un ''nu te supara frate, un ''piticot'', un ''sus / jos'' si sa nu uitam de monopoli...de mai bine de un an, Daniel M, ne-a bagat intr-o febra a boardgames-urilor...intotdeauna asteptam sa vina de la facultate sa ne jucam un Cyclades, un Puerto Rico, un Catan...si mai nou Agricola.......sper sa strangem din ce in ce mai multi jucatori si sa alcatuim o mica comunitate de boardgame-isti, sa ne respectam unii pe altii si sa ne distram impreuna la jocuri. Respect!
achiles 29
Neophyte

Data de inscriere : 24/11/2012

Sus In jos

Mesaj  iulianconstantin3 la data de Dum 02 Dec 2012, 14:33

salut! ma numesc iulian constantin, am 21 de ani si sunt din arad. nu am sa las un mesaj kilometric, vreau sa spun ca abia astept o noua intrevedere si evident noile provocari ! Smile
iulianconstantin3
Neophyte

Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 26
Localizare : vladimirescu, arad

Sus In jos

Mesaj  dianadya la data de Mier 09 Ian 2013, 21:23

Buna tuturor!
Sunt Diana Giurgiu, sunt sotie si mamica si cu toate acestea sunt o amatoare de board games. Imi doresc sa ajung la sesiunile de joc cand timpul imi va permite acest lucru. Sunt deschisa la a juca toate tipurile de jocuri, in special cele de tip Eurogames (mai putin Catan). Recent am descoperit jocul de carti "Magic", pe care nu stiam ca pot sa il joc atat de bine Smile .

Pe curand, Dya
dianadya
Game Master of the year
Game Master of the year

Data de inscriere : 08/01/2013
Varsta : 41

Sus In jos

Mesaj  Minael la data de Lun 14 Ian 2013, 22:53

Ciao.
Numele meu este Vlad.
27 de ani. era cat pe ce sa spun ca sunt administrator pe achiztii la KSS, dar incepand din maxim februarie voi administrator pe SQE tot in KSS.
Teoretic programul de lucru e pana la 5, dar se poate (si se) prelungeste si pe mai tarziu, ceea ce face amuzant ajunsul in oras (lucram in zona libera curtici).
Inainte de orice, pentru mine prioritatea numarul 1 este iubita mea, iar apoi vine orice altceva. Sunt un gamer inrait, desi in ultima vreme am lasat-o pe tanjala, datorita timpului putin avut la dispozitie si un pc ce nu mai face fata.
Ca si jocuri de societate, alaturi de un prieten am jucat Smallworld, desi nu prea l-am stapanit, si card games, in speta Warhammer invasion si Cutthroat Caverns.
Momentan detin doar Warhammer Invasion Basic Deck, si prin februarie dc am inteles bine, imi va sosi si Assault on Ulthuan.
Cu Magic the Gathering nu am luat cunostiinta decat in cateva umiliri din partea computerului, desigur, in jocul pc.

Minael
Guardian

Data de inscriere : 14/01/2013

Sus In jos

Mesaj  juve la data de Joi 24 Ian 2013, 01:43

Buna,

Ma numesc Adrian, am 26 de ani, si sunt din Arad.

Nu sunt foarte experimentat in privinta board games-urilor, m-au prins anul trecut cand am jucat pentru prima oara Settlers of Catan si Cluedo, la niste prieteni in Cluj. Nu am avut niciodata cu cine sa joc, si am ramas cu jocurile pe calculator. Am vazut pozele de la ultima sesiune, cand ati jucat Game of Thrones, si fiind si fan, sunt tare curios cum ii jocul. De asemenea, intotdeauna am avut o curiozitate pentru Magic The Gathering, dar nu am avut ocazia sa joc. Un alt motiv care m-a atras spre board games, am vazut majoritatea episoadelor din Table Top si au fost multe jocuri care mi s-au parut interesante, si pe care as vrea sa le incerc.

Cam atat despre mine. Urmaresc event-urile pe Facebook, nu cred ca pot ajunge weekendul urmator, dar sper ca in curand sa ne cunoastem si in persoana.

juve
Guardian

Data de inscriere : 24/01/2013
Varsta : 31

Sus In jos

Salut!

Mesaj  Vladiman la data de Lun 04 Feb 2013, 09:48

Ma numesc Petre Onet dar prietenii imi spun Dodo, sunt din Vladimirescu, am 21 de ani si sunt student. Nu am fost prea prezent la intalniri dar sper sa maresc frecventa prezentelor. Va salut si ne vedem in urmatoarele sambete!

Vladiman

Data de inscriere : 04/02/2013

Sus In jos

Merele anunt!

Mesaj  Ro.bertmuth la data de Mar 12 Feb 2013, 20:31

Ceau, ma numesc Muth Robert.
Cateva detalii despre mine: sunt nascut in 1990 , locuiesc in Arad, sunt electrician si sofer profesionist , sunt pasionat de jocuri pc, psp, ps3, si mai nou de card games "MTG", luptele full contact si artele martiale. Sunt bucuros ca am gasit o comunitate de gameri unde te poti intalnii fata in fata si sa jucam deverse jocuri si in acelasi timp sa si socializam . Smile
Ro.bertmuth
Neophyte

Data de inscriere : 11/02/2013

Sus In jos

Hello

Mesaj  Ana313 la data de Lun 13 Mai 2013, 00:38

Ma numesc Ana si sunt din Arad. Am 18 ani (in iunie:D) si sunt in clasa a 11-a la Liceul de Arta Sabin Dragoi - Muzica. Am jucat doar o singura data A Game of Thrones dar mi-a placut enorm. Dupa cum e traditia , fiind incepatoare, am si castigat dar sunt nerabdatoare sa joc din nou si sa demonstrez ca n-a fost doar traditia Smile) . Din pacate nu stiu sa joc alte jocuri (inca) dar vreau foarte mult sa invat ^_^ . Multumesc pentru primirea calduroasa in BoardGames Club Arad !
Ana313

Data de inscriere : 12/05/2013
Varsta : 22

Sus In jos

Mesaj  tzutzy la data de Dum 16 Iun 2013, 21:22

Salutari,

Eu sint Adrian, 36 ani, initial din Arad, acum un pic mai catre capatul lumii (mai fac 2 pasi si cad jos de pe glob)
M-am infectat cu boardgames de vreo 8 ani dar inca de mic eram mare impatimit al jocurilor de carti.

Ma bucur ca s-a deschis si in Arad un club de boardgames si pe perioada mea aici intentionez sa ne vedem cit mai des.
Jocurile mele preferate sint cele stil 'Euro', de genul Agricola, Puerto Rico, Stone Age, mai nou imi plac Eclipse, Terra Mystica, Troyes, Castles of Burgundy, Macao, Hawaii, Vanuatu.

La capitolul carti am jucat foarte mult Rentz in liceu, iar acum joc Tichu pe internet (din pacate in grupul meu nu prea sint fani de Tichu, care dupa parerea mea e cel mai reusit joc de carti care l-am jucat vreodata).

tzutzy
Apprentice

Data de inscriere : 16/06/2013
Localizare : Australia

Sus In jos

Mesaj  Darkilian la data de Lun 08 Iul 2013, 17:35

Salut, ma numesc Paul Ovidiu, am 21 de ani, aradean, student la Arte in Timisoara. Sunt pasionat de jocuri pe calculator, concept art, board games (joc si Warhammer 40k), airsoft si am fost introdus si in Magic: The Gathering de catre un prieten (am jucat mult cu Darkness combinat cu Forest).

Detin doar un pachet de WoW: Trading Card Game, dar e invechit si un booster de MTG: Zendikar ( care din pacate este in italiana, dar lucrez sa transpun traducerea pe carti) si ma intereseaza sa imi iau pachetul meu de MTG si sa incep sa joc.

Intamplator am trecut pe langa club si am luat adresa forumului. Sper sa aud de la voi si sa jucam in curand.
Darkilian
Paladine

Data de inscriere : 08/07/2013
Varsta : 25

http://darkilianraven.deviantart.com/

Sus In jos

Mesaj  MartaFoi la data de Mar 29 Oct 2013, 17:31

Salut sunt Darius, Bite Darius.
Am 16 ani si jocurile pe tabla sunt un mare hobby de al meu. Caut de ceva vreme un club de genul asta. Cel mai mult imi palce sa joc Catan, din pacate am numai jocul de baza. Am jucat si foarte mult WoW TCG insa nu am carti.
MartaFoi
Disciple of games

Data de inscriere : 29/10/2013

Sus In jos

Mesaj  Icantfindusername la data de Lun 02 Dec 2013, 17:27

Desi cu o mica mare intarziere in a-mi face prezentarea de rigoare , ma conformez si eu. Sunt Albert, am 28 de ani, liber profesionist, am terminat in mirifica urbe de la poalele Feleacului aka Cluj faculta prin 2010..Dupa aia am decis sa fac pe temerarul explorator si sa calc pe urmele lui Livingstone in Zambia doar cat sa am si eu o alta perspectiva asupra lumii ..Pasiunile mele sunt : istoria, filozofia, stiintele politice, calatoriile....si mai nou jocurile de societate pe care le-am descoperit la clubul vostru..primul in top fiind Game of Thrones urmat de Kingsburg....Cam atat momentan..sper sa am o evolutie frumoasa in cadrul clubului vostru ...

Icantfindusername
Ghost

Data de inscriere : 03/08/2013

Sus In jos

Mesaj  predator5047 la data de Joi 02 Ian 2014, 15:15

Salut ma numes Butiu Alexandru Octavian. Am 18 ani si sunt elev la liceul Pedagogic Arad, Mate-Info. Sunt pasionat de jocuri pe calculator, informatica si Magic the Gathering.

predator5047
Disciple of games

Data de inscriere : 02/01/2014
Varsta : 22

Sus In jos

Mesaj  Cpt.Nero la data de Lun 19 Mai 2014, 22:30

Buna,me numesc Angelo Canciello si cum puteti intelege sunt italien dar locuiesc aici in Arad de 5 ani!Sunt student la Vasile Goldis si am 23 ani.Am vrut sa ma inscriu in forum asta si la club sa gasesc cineva sa joc la Magic:The Gathering.Am si alte hobby,ma joc pe calculator la niste joci online ca League Of Legends,la care joc cu iubita mea,Warframe si alte si sunt un apasionat de istoria a doilea razboi mundiala si alte periode istoriei,imi place sa citesc comic de marvel ca Fantastc 4.Thor,Iron Man,Halo si alte.Sper ca putem sa ne intalnim in curand la club sa ne jucam si ne distram impreuna cat mai sa putem!Ne veden in curand!Fly safe!! Smile
Cpt.Nero
Apprentice

Data de inscriere : 17/05/2014

Sus In jos

Mesaj  daniel M la data de Mar 20 Mai 2014, 21:48

Buongiorno e ben venuto Smile! te asteptam cu bratele deschise la urmatoarele intalniri ( si nu numai la MTG,ci si la boardgames ) ! Din ce zona a Italiei vii?
daniel M
Master of the Games

Sus In jos

Mesaj  Cpt.Nero la data de Mar 20 Mai 2014, 23:08

Langa Caserta,precis din Marcianise,de unde vine campionul de boxe olimpionic Clemente Russo!Smile
Cpt.Nero
Apprentice

Data de inscriere : 17/05/2014

Sus In jos

Mesaj  tyco la data de Joi 22 Mai 2014, 00:24

Bine ai venit! Te asteptam cu drag, poate te prind si boardames Smile

Top 10:

tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Sus In jos

Mesaj  andrei.neag la data de Mar 03 Feb 2015, 10:40

Salutari tuturor,

Ma numesc Andrei Neag, am citit pe diagonala prezentarile celorlalti membri ai forumului si sunt bucuros ca nu sunt primul din afara Aradului Very Happy .
Si deasemenea nu sunt singurul ardelean (salutari, Albert:) ).
No si acuma sa spun cate ceva despre mine.... Dupa cum am spus, ma numesc Andrei, am 27 de ani si sunt din Cluj-Napoca. Sunt pasionat de jocuri de societate si modelism naval. Mai nou si sculptura, dar inca nu pot spune ca am realizat ceva interesant in acest domeniu. Ma intalnesc aproape saptamanal cu prieteni sa jucam cate ceva nou si de obicei ne prind zorile "duelandu-ne".
Cele mai jucate in grupul nostru sunt: Skull King, Carcassonne, Ticket to Ride(Europe si SUA), Saboteur, Galaxy Trucker, 7 Wonders si Starcraft TBG.
Mai detin si alte jocuri, insa preferatele sunt cele de mai sus.
Imi place sa cred ca boardgame-urile ajuta la mentinerea si intarirea prieteniei, sunt un mod ideal de relaxare si amuzament si te ajuta sa iti pastrezi o imaginatie bogata Smile
Sunt interesat sa aud parerile altor persoane care impartasesc acelasi hobby cu al meu.

O zi minunata tuturor si imi pare foarte bine de cunostinta.

andrei.neag

Data de inscriere : 02/02/2015

Sus In jos

Mesaj  suf la data de Lun 08 Iun 2015, 00:36

Salutare, sunt Mihai Stanimir, 33 de ani, din Timisoara. Joc board games la greu de cativa ani buni, iar sotia, Cristina, e adversarul de nadejde. Jucam in principal heavy euro games, dar in ultimul timp caut mai multa tematica in jocuri si sunt entuziasmat de LCG-uri. Desi sunt la nivel de incepator, imi fac timp oricand pentru un Android:Netrunner sau Warhammer 40,000 Conquest si pot aduce mai multe deckuri daca e nevoie. Drumul pana la Arad e mai greu la intoarcere cu neuronii in agonie, dar sper sa ajungem la intalniri macar o data pe luna.

Puteti vedea colectia mea de jocuri si jocurile de vazare.
suf
Apprentice

Data de inscriere : 07/06/2015
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj  tyco la data de Lun 08 Iun 2015, 01:20

Bine ai venit!

Sper sa ne vedem curand la o partida de jocuri. Daca ai drum prin Arad sigurat ne gasim cativa sa jucam daca avem timp.
Pentru Android poti vorbi cu Dani ce e mare fan a acestui joc iar pe Warhammer e Vlad.
Eu personal nu sunt mare fan a card games insa m-ai nimerit la fix eu nefiind fan a card games (nu imi place elementul de noroc, doar daca e zarul care il decide).
Deci sigur o sa ai cu cine juca. Noi in ultima vreme ne intalnim Joi, insa daca sunt destui oameni dispusi ne putem vedea oricand. Deci anunta cand vi prin zona si sansele sunt ca adunam cativa pentru o tura de jocuri interesanta

Toate cele bune!
Tavi

Top 10:

tyco
Game Master of the month
Game Master of the month

Sus In jos

Mesaj  suf la data de Lun 08 Iun 2015, 01:32

Multumesc, Tavi. Dani e cel de la care am aflat de acest forum si chiar am dat doua partide de neuitat sambata asta; probabil ca abia asteapta sa-si ia revansa. Am jucat un Warhammer Conquest si cu Cosmin si orbit de victorie mi-a scapat un detaliu si am fost infrant fara mila. Au devenit foarte interesante pentru mine LCG-urile si imi pare rau ca trebuie sa renunt la Star Wars LCG pe motiv ca nu am timp de toate. Anunt cand ne mai putem face drum prin Arad. Eu momentan sunt "in vacanta" pentru cateva saptamani aka am dezertat de la job, asa ca nu pot refuza nicio provocare in perioada asta.
suf
Apprentice

Data de inscriere : 07/06/2015
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj  daniel M la data de Lun 08 Iun 2015, 19:06

@suf, Cu siguranta ca vreau revansa Smile) cum ziceam si in alt post, mi-a reinviat pasiunea pentru Netrunner si vreau sa imi iau , in viitorul apropiat, si cel de-al doilea ciclu + doua extensii mari; si e fain ca iti place si tie mult, esti mult mai implicat cand joci cu propriul deck. Noise e inca suparat pentru infrangerea aia Very Happy
daniel M
Master of the Games

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: